Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azonnal forduljak orvoshoz,...

Azonnal forduljak orvoshoz, vagy várjak még, hátha elmúlik?

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok, általában 4,3 és 5,8 között szokott ingadozni a vércukorszintem kéthetente szoktam mérni. Ma egész nap reggeltől szédülök. Ebéd előtt mértem a cukrom és 7,6 volt. Gondoltam, hogy biztos a reggeli miatt, aztán nem múlt a szédülés és az előbb mértem a cukrom és 19,9 volt. Mitől lehet ez? Nem zabáltam egyáltalán, nem ittam cukrosat és rendszeresen mozgok (jóga, futás, úszás), 184 centi vagyok 72 kiló. Mi lehet ez? A meleg lehet az oka?
2012. jún. 18. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
igen fordulj orvoshoz ez az érték nagyon magas!
2012. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igen, ezzel orvoshoz kell menni. Volt már ilyesmi problémád? Vagy miért méred kéthetente a cukrod?
2012. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem volt soha semmi gond a cukrommal, sőt a családban sem volt senkinek cukorbetegsége. Azért mérem kéthetente, mert azt szokták mondani, hogy sűrűn kell mérni, mert bármikor kialakulhat. Másnap elmentem orvoshoz, ő is megmérte éhgyomorra és 4,5 volt, ami ugye átlagos nálam. Azt mondta a következő két hétben minden nap reggel mérjem meg és ha akkor magas akkor tovább küld vizsgálatokra, de eddig nem volt semmi probléma. Lehet, hogy valami más váltotta ki. Vizsga előtt voltam és lehet, hogy az idegességtől volt.
2012. jún. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!