Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S! Térdszalag szakadásom...

S. O. S! Térdszalag szakadásom volt április közepén, azóta maximum 50%os javulás észlelhető. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsavarodott a térdem, hatalmas roppanást hallottam egyik focimeccsemen. Másnap rögtön mentünk a kórházba, de a jól szituált, okos orvosok nem hinném, hogy nagyon értettek hozzá. A folyadékot ami volt a térdemen leszívatták 3szor is. Utána már tudtam rendesen menni. Azt mondták, hogy műtét nem kell, fáslizzam, borogassam, jegeljem, kenegessem és 1hónapon belül rendbe jön. Hát ha jól számolom lassan meglesz a 3 hónap. Ennek ellenére nem nagyon jött rendbe.

Minimális folyadék van a térdemen, illetve nem tudom teljesen behajlítani. Kinyújtani simán tudom. Picit futni is tudok vele.

Na mármost és az NKE-Rendészettudományi karára jelentkeztem és alapkiképzés lesz augusztus 22-től. Addigra rendbe kell jönnie! Mit tegyek? Menjek el gyógytornászhoz? az segít? Illetve ha műteni kell, akkor rendbe jön ez kb 1hónap alatt?? 19 éves vagyok. Egy hülye meccs miatt nem akarom elcseszni a jövőmet :SS Éveket szenvedtem, hogy elég pontom legyen bejutni és gyanítom, hogy bejutok a volt rendőrtisztire... tényleg segítsetek légyszíves!



2012. júl. 8. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A dokikat hibáztatod? Mikor annyi eszed sincs, hogy 3 hónap alatt visszamenj, ha folyadék van a térdedben, és alig mozog? OMG
2012. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Visszamentem és azt mondták ez normális. :SS én pedig bíztam benne, hogy rendbejön. Én viszont úgy vélem ez mégse normális. De nem állítottam, hogy nem mozog. Csupán ugrálni futni emg guggolni nem tudok. De ez pont elég ahhoz, hogy ne nagyon végezhessek sportteljesítményt, másrészt segítséget kértem, nem pedig oltást...
2012. júl. 8. 23:59
 3/4 A kérdező kommentje:
*sporttevékenységet(akartam írni)
2012. júl. 9. 00:00
 4/4 anonim válasza:

SZia! nem tudom,hogy segítek-e valamit a válaszommal, én szombaton síelés közben profukáltam ezt a térdszalag szakadást + van 1 kicsi porckopásom is...

MRI-re elküldtek??

ha van benne folyadék/vér, azt ismét le kell szívatni és meg kell műttetni... Rám is műtét vár, de a doki még azon gondolkodik,hogy műtsön meg,ha 16 éves létemre tavalyi évhez képest 4 centit nőttem...

amúgy ezt pótolni kell mindenképp,mert később porckopásod lehet... Azt javaslom,menj el másik dokihoz:)

2013. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!