Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért függ a plazmaadás...

Miért függ a plazmaadás alkalmassága a hemoglobinszinttől?

Figyelt kérdés

Hiszen csak a plazmát veszik le, a vörösvértestet nem. Vagy ha hülyeséget mondok, írjátok csak! :)


Egyébként azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert mikor először voltam vérvizsgálaton egy plazmaferezis állomáson, akkor 11,6 volt a hemoglobinom (június 7-e). Kizártak a plazmaadásról egy hétre a nem jó eredményem miatt.

Június 16-án elkezdtem szedni a Humet-R nevű robotáló szert.

Június 21-én újrapróbáltam, akkor 12,4-re felment (ez még nem volt elég, elutasítottak újból).

Harmadjára, a mai napon lett pont hatáérték, tehát 12,5.


Szerintetek ez normális, hogy alig pár napos gyógyszerivás után nagyot ugrott az érték, aztán egy hónapnyi szedéstől csak egy tizedet javult? Ennyi nálam a maximum?

De visszatérve az eredeti kérdésre: miért függ ettől is az alkalmasság?



2012. júl. 19. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom az általános egészségi állapotra is következtetnek a hgb szintből. A szervezet a tartalékaiból kell kidolgozza azt a pluszt, amit odaadunk, nekem 10 véradás és 3 szülés- szoptatás után mondtak búcsút azzal, hogy egy női szervezettől ennyi telik, határon a hemoglobinom, ne akarjak 40 év múlva a kapó oldalon sorba állni.

Az ingadozást a szervezet folyadékkal való aktuális ellátottsága okozhatja. Ha többet iszunk, a literre vetített számérték csökken.

2012. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szóval ha többet iszok, akkor kevesebb lesz az érték?

Meg lehetne éppenséggel próbálni a kevés folyadékot, viszont félek, hogy még rosszabbul leszek, mint elsőnek (hirtelen hányingerem lett, kivert a víz, forgott a terem körülöttem), meg hát azt mondták, hogy min. 2-2,5 litert igyak meg aznap (előző nap 3-at is lehet, ha meleg van).


Arra is gondoltam, hogy az lehet a probléma, hogy rendben, robotáló szer, de mellett kéne ennem májat, diót, stb., vasban gazdag ételeket, ha normális értéket akarok. Ezt még kipróbálom, hátha feljavul.


Köszi a választ.

2012. júl. 23. 00:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!