Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Égési sérülésre melyik krémet,...

Égési sérülésre melyik krémet, kenőcsöt ajánlotok? Hanyadfokú égés lehet ez egyáltalán? Másod-vagy harmadfokú? Milyenek a gyógyulási esélyei? Többi lent.

Figyelt kérdés

1 hete megégettem a körömágyam alatt haj(göndörítő)sütővassal. Gyorsan ráfolyattam a hidegvizet, de aztán folytattam a hajgöndörítést, és azután negyed órával még hűtöttem 5-10percig, majd a bőr fehér lett, és fájt. Aztán bekentem Fenistil sebkezelő géllel jó vastagon. Másnapra vörös lett, de már nem fájt. Azóta össze-vissza kenem mindennel, mert nem tudom melyik lenne rá a legjobb. Aloe Vera géllel, Neogranormonnal, Bepanthen Plussal, Kézkrémmel, és amikor elmegyek szoliba, akkor naptejet rakok rá, plusz beragasztom. Jelenleg van egy 1centis nagyságú, nem teljesen kör alakú, hanem inkább általános háromszög alakú "sebem" (igazából nem seb, mert nem vérzett), és be van mélyedve a bőrbe, illetve barna színű.


Aggódom, mert eléggé hipohonder és igényes vagyok, és az ilyen kis balesetek gyorsan taccsra vágják a maradék önbizalmamat is, ráadásul a kezemet pont szeretem, és most ott virít az a heg...:( Nem beszélve arról, hogy az arcommal is küzdök, mert az meg állandóan ki van pattogva, és nyomkodom, és sebes, és akkor is félek, hogy nehogy heges maradjon.


Sztetek???



20L


2012. júl. 20. 12:05
 1/9 A kérdező kommentje:
(elírtam: Égési sérülésre melyik kenőcsöt, krémet ajánljátok?)
2012. júl. 20. 12:06
 2/9 anonim ***** válasza:
II. fokú égés ez, jó rá a neugranormon, és a fenistil, a sebet semmiképp nenyisd fel.
2012. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3adfokú tuti nem és szerintem 2odfokú sem, mert akkor hólyagos lenne. :) Nálunk a kislányom fogta meg egyszer a forró vasalót, neki behólyagódott, meg vörös volt. Homoktövis krémmel kentük, kb 2nap alatt helyre jött
2012. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

I. fokú égés a nap által keletkezett égés

II.fokú ami a szövetekig hat

III. fokú az izmokig hat

IV. fokú a csontig hat

2012. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oké, de ez nem hülyagos volt, hanem simán fehéres lapos akármi, körülötte pedig piros, és ilyet a harmadfokú égési slrülésnél olvastam:S
2012. júl. 20. 12:30
 6/9 anonim ***** válasza:
ha harmad fokú lenne akkor annyira fájna, hogy kise bírnád.
2012. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
harmadfokúnál már nincsen fádalomérzet, mert elhalnak a szövetek, és minden inger megszűnik ott azon a részen, ahol megégetted. legalábbis így olvastam.
2012. júl. 20. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:
amikor megégetted akkor persze hogy nem érzed, csak utólag 1-2 nap után.
2012. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a barna folt szerencsére elmúlt, csak egy kis sebhely van ott, de még az is sztem idővel el fog múlni :)
2012. júl. 26. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!