Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt lábujjköröm?

Benőtt lábujjköröm?

Figyelt kérdés
Sajnos ilyen géneket örököltem, görbe nagyon a körmöm, szóval midnig belenő a húsba. Mindig sikerült kiszedni szépen, a mostani kivételével. Egy kis darab bennemaradhatott a húsomba, nagyon fáj, már szinte lila körülötte, gennyes sebes meg mindenes. Milyen úton lehetne ezt eltávolítani? Sajnos pár napja a másik oldal is be volt nőve, azt is elrontottam.... Az még nem annyira vészes de a másik is így indul. Akárhogy nézem nem találom a benőtt kis darabkát, és nagyon fáj. Orvosok ezzel mit tudnának kezdeni?

2012. júl. 20. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:

„…nagyon fáj, már szinte lila körülötte, gennyes sebes meg mindenes…”


Esélyes a sebészet. Ha még most mégy el, viszonylag könnyen megúszhatod. Ha még jobban elhanyagolod, akkor a szeptikus sebészeten kötsz ki jó esetben üszkösödéssel, ami amputálással gyógyítható (jó oldala, hogy a benövés gondja egy életre meg van oldva), rossz esetben vérmérgezéssel, amibe jó eséllyel belehalsz, és akkor is meg van oldva a dolog véglegesen.

2012. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A lila dolgot nem igazi lilának gondoltam, inkább csak piros, nagyon halványan lila.
2012. júl. 20. 23:30
 3/5 anonim válasza:

hmm. én ugyan így voltam, lézerrel eltávolították a benőtt körömrészt. semmi bajom.

és ismétlem, nekem is 100% ban így volt. a gének, először az egyik, majd a másik köröm és mindenhogy fájt már.


egyébként merre laksz?

2012. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szegeden lakom. Mai napon kiáztattam és a körömvágó ollóval nagyon mélyen belenyúlkáltam. Most úgy néz ki sikerült kiszedni a benőtt kis darabkát, bár egy nagyon kicsi szerintem még ott maradt, de akkor is sokkal jobb már a helyzet :)
2012. júl. 23. 00:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne riogassátok már!!! Nyugi kérdező, nem fog lerohadni a lábad egy benőtt köröm miatt. Az a gyulladásos pír és gennyesség is lehúzódik egy-két nap alatt.

Megteheted, hogy alaposan lehűtöd a lábujjadat hideg vízzel, akkor kicsit érzéketlenebb és úgy kivágod. Ennyi.

2012. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!