Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Manapság milyen a jó védőnő?

Manapság milyen a jó védőnő?

Figyelt kérdés
Főleg anyukák véleményét várom, mivel néhány hét múlva kezdek el dolgozni. Emberekkel foglalkozni nagyon szeretek, az empátia szerencsére meg van bennem, de a szakmai részektől még nagyon félek, nincs meg a rutinom, illetve sok blog alapján már úgy érzem Bp-n a többség a háta közepére se kívánja a védőnőt. Milyen tippeket adnátok?
2012. júl. 28. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már felmerül benned a kérdés,akkor nagyon jó védőnő leszel. Félni nem kell, csak türelmesnek és nagyon de nagyon figyelmesnek lenni. A legtöbben csak a protokoll kérdéseket teszik föl, kipipálják a kis papírjukon,amit ki kell,aztán kész. Az én védőnőmmel nem lehetett arról beszélni,hogy bántalmaznak, de legalább beírta a füzetébe,hogy nem magas a vércukorszintem. Nem hogy magától nem hallgatott meg,de olyan célirányosan tette fel a megszokott kérdéseket,hogy esélyt nem adott arra,hogy a valódi problémákról beszéljek neki. Ha empatikus vagy,akkor veled ilyen nem történik. Az is lényeg,hogy hallgasd meg a visszajelzéseket, gyűjts tapasztalatokat. Van,hogy egy védőnő képes egy adott dologhoz ragaszkodni, csak mert így van leírva a könyvben,mindegy,hogy hány anyuka mondja neki,hogy a gyakorlatban ez egy kicsit más. Minden terhesség és minden baba más, nem igazán illeszthető be egy adott sémába,ha erre odafigyelsz,akkor nem lesz semmi gond.
2012. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit kéne csinálnia egy védőnőnek. Nálunk egyszer volt kint(4 gyerek), amikor hazavittük elsőt, a dokinővel kijött. Utána nem láttam. De legtöbb ismerősöm is mondta, hogy néha találkoztak védőnénivel az utcán: jajj de jó hogy látlak anyuka, de szép a pici,de aranyos...akkor nem megyek ki.
2012. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hűha, akkor nálatok nagyon lazán veszik...

A munkakör leginkább a megelőzésre épül, ezért van az hogy ált egy vnő súlyt, vérnyomást mér, táplálási tanácsokat ad, figyeli a terhesség menetét, a babák, gyerekek fejlődését, és probl mentes családban ez persze uncsi, csak az időt rabolja, de ha netán vmi eltérést észlel, főleg még idejekorán, akkor tud segíteni, jelzi a gyerekorvosnak, még időben lehet tenni a dolog ellen vmit.

2012. júl. 29. 17:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Én vittem rendesen orvoshoz a gyereket ha kellett. Azt se tudom ki volt a védőnőm. Terhesség menete? :O Huu mennyi dolguk lenne:) persze papiron gondolom megvolt.
2012. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!