Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes lenne leszázalékoltatn...

Érdemes lenne leszázalékoltatni magát?

Figyelt kérdés

Édesapám 55 éves és szívproblémái vannak (magas vérnyomás, szapora szívműködés, stb). Sofőrként dolgozott, de az üzemorvosa ezekre hivatkozva nem adta meg neki az alkalmasságit, elbocsátották. Jelenleg munkanélküli, de bízik abban, hogy még valahová felveszik fuvarozónak.

Azonban néhány rokon úgy véli, érdemes lenne leszázalékoltatni magát. A doki olyan 30-35%-ot állapított meg neki. Apám azt mondja, ennyire nem kapna támogatást, a rokonok meg erősködnek, hogy igenis kapna.

Én pedig hiába böngésztem a netet, nem lettem okosabb. Érdemes lenne, ha leszázalékoltatná magát?



2012. júl. 31. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát egy lehetőség van szerintem, nevezetesen az, ami most a rokkantnyugdíj helyébe lép, rokkantsági ellátásnak fogják asszem hívni, és egy tuti: a kormány nagyon vérszemet kapott,és minden jelenlegi rokkantnyugdíjast,aki III.csoportos(ilyen az elsöprő többség), felül fognak vizsgálni.


Szerintem adjátok be a felülvizsgálatra jelentkezést,aztán a szigorú ítészek,akiknek -ezt hiteles forrásból tudom, hogy ki van adva,hogy aki kicsit is mozog,azt nyilvánítsák munkára alkalmasnak,és így nem kell az államnak fizetnie neki semmit- majd döntést hoznak.

2012. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. Erre a 30-35%-ra kapna kb. 20-25 ezer forintot havonta és emellett nem dolgozhatna sehol. ( régen a rokkantsági nyugdíj mellett még lehetett dolgozni, de most már nem)Gondoljátok meg, hogy megéri-e.
2012. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!