Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felírhatnak az ügyeleten...

Felírhatnak az ügyeleten javaslatköteles gyógyszert?

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom, hogy egyetemre járok, és nyáron is itt tartózkodom. A háziorvosom 160 km-rel arrébb van, és nem tudok hazamenni.

Asthmás, és allergiás is vagyok, tegnap mentem volna felíratni gyógyszert az egyetemorvossal, javaslattal együtt, hogy tuti felírja, de azt mondta, ezt nem teheti meg.

Jövő héten megyek nyaralni, és pont azalatt a 10 nap alatt fog elfogyni mind a két gyógyszerem.

Ha bemegyek a javaslattal az ügyeletre, akkor az ottani orvos elvileg felírhatja nekem ezeket a gyógyszereket?

Háziorvoshoz tuti nem fogok eljutni, a pulmonológia pedig ilyenkor már nincs nyitva. Most értem reggel óta haza, ezért nem tudtam bemenni.

Ma még el tudnék menni ügyeletre, és holnap kiváltani, de a jövő héten elfogynak a havi gyógyszereim.


Szóval szerintetek felírják nekem, mivel évek óta szedem, és van javaslatom, vagy hagyjam, mert így se, úgyse fogja nekem kiadni a receptet?


2012. aug. 3. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem írhatnak fel ügyleten sem gyógyszert. Sőt semmilyen recpetkötles gyógyszert nem írnak ügyleten csak azért mert neked elfogyott.


Indulás előtt kénytelen leszel hazautazni a háziorvosodhoz, vagy vess magadra.

2012. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem fogok magamra vetni, mert még két hét, mire elfogynak az adagjaim...

Na jó, 12 nap, szóval jó előre gondolok az ilyenre, nem mindent utolsó pillanatokban.


A válasz normális felét viszont köszi.

2012. aug. 3. 13:32
 3/14 anonim ***** válasza:
Háziorvosodat nem tudod felhívni és megkérni, hogy postázza el neked a recepteket vagy a szüleidet megkérni, hogy hozzák el tőle a receptet és ők küldjék el neked?
2012. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy az otthoni pulmonológiai javaslat lejárt, és az augusztus 13-ig érvényes javaslat nálam van. Idő nincs rá, hogy hazapostázzam, mire mennék haza, szeptember elején kb, arra lejár.

Édesanyám külföldön él, és elvált aputól, apu meg tesz általában az ilyenekre.

A háziorvosom ebből a szempontból pedig egy segg... -.-

Februárban voltam itt vizsgálaton, ahol a doki azt mondta, hogy elvileg a suliorvos is felírhatja, lévén a kezelőorvosom ő, tegnap meg leharapta a fejem reggel, amikor mentem hozzá.

2012. aug. 3. 13:50
 5/14 anonim ***** válasza:

Helyben valahol nincs pulmonológia, ahol esetleg meg tudnád beszélni, hogy most az egyszer írják fel? Egy próbát megér. Néha meglepően normálisak szoktak lenni, ha az ember elmondja a problémát.

Esetleg az a pulmonológus, aki kiadta a szakorvosi javaslatot? Egy barátodat is megkérhetnéd, hogy menjen el érte. Jobb ötletem sajnos nincs.

2012. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nem lenne rossz, én is gondoltam rá, tegnap is, de ma dolgoztam délelőtt, pulmonológia meg délelőtt van nyitva. :S :(

Ezért kizárt, hogy ez elintézhető legyen.

Ismerősök mindenki dolgozik, tehát a jövő hét is kiesik ebből a szempontból.


De köszönöm a segítséget, és az értelmes választ.

2012. aug. 3. 13:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha ennyire ritkán jársz haza két dolgot tehetsz:

1. Mennyi idő múlva utazol? Küldj egy levélben a mostani javaslatról fénymásolatot a házi dokinak, akit felhívsz és megmondod elküldöd a javaslatot írja fel a gyógyszereid és postázza el. Agu.13-ig még simán megfordul a recept.

2. Keress egy dokit a mostani lakhelyeden. Jelentkezz át hozzá és írasd fel vele.

2012. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utazni jövő héten utazom, csütörtök este, vagy péntek reggel, de azt is hajnalban, megfordulni nagy mákkal fordulna meg a recept, még úgy is, hogyha elsőbbségivel, sürgősségivel adom fel.

És a háziorvosom sem bízik az ilyenekben. Minden hatszor átnéz, mielőtt bármit is tenne, hozzá nem fordulhatok.


Átjelentkezni addig háziorvoshoz nem igen tudok, míg nincs ide állandó lakcímem, márpedig kollégista, albérletes lévén ilyen nem lesz, és az itteni hivatalosan kirendelt orvos, az az egyetemorvos, aki mint kezelőorvos el kéne, hogy lásson.

De ha átiratkozás, az mennyi idő papírmunkában, meg egyébben, amíg valahova át nem jelentkezem? Mert ugye ez sem mindegy.

2012. aug. 3. 14:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Faxold el a javaslatot, szüleid kiváltják. A száma a lényeg, az eredetit majd pótolod, ha hazamész, ki fogják írni.
2012. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
akkor is bemehetsz ha ideiglenes a lakcímed... én is így váltottam orvost....Jah és volt,hogy egyik helyen laktam de a háziorvosom 120 km-re volt. Menj be hétfőn egy dokihoz és jelentkezz be. A többi az ő dolga.
2012. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!