Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szúró fájdalmaim vannak a...

Szúró fájdalmaim vannak a hasamban, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete fáj a hasam 3 helyen: bal oldalon alul és felül és a jobb oldalon felül. Eleinte csak bal oldalon felül fájt, nyomó érzés volt, de pár nap múlva szúró érzésű lett a fájdalom. Néha hánytam és hőemelkedésem volt. Elmentem orvoshoz, szerinte sok a gyomorsavam, ezért írt fel nekem Nolpaza-t. Elkezdtem szedni és ha véletlenül kihagyok egyet, akkor a fájdalmaim visszajönnek. Szerintem nem gyomorsav miatt van, meg tudom különböztetni azt a fájdalmat és ezt. Nem érzek égő érzést sem a hasamban, sem a torkomban. Valószínűleg csak az egyik hatóanyag jó a fájdalmamra. Rendszeresen szedtem antibiotikumot (Augmentin) a mandulagyulladásom miatt, de már kivették a mandulámat és amíg szedtem nem fájt a hasam. Mi lehet ez?

2012. aug. 6. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem okoskodni vagy ijesztgetni akarok, csak hátha segít:


"A hasban kialakuló gyulladások, perforációk a hashártya gyulladását idézhetik elő. Ilyen esetben igen erős, az egész hasra kiterjedő fájdalom, láz, hányás jelentkezik. A has deszka kemény, a bélműködés leáll, a beteg sápadt, bőre verejtékes. Életveszélyes állapot! Mentőt kell hívni!"

"Láz és hasi fájdalom gyulladásra, fertőzésre utal, forduljon orvoshoz!"

[link]


De sokminden fel van még sorolva, érdemes végigolvasni.


Amúgy a láz/hányás nekem is gyanús, gyomorsav nem szokott lázat okozni.

2012. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Amúgy a láz/hányás nekem is gyanús, gyomorsav nem szokott lázat okozni."

...hacsak nem perforációt okoz.

2012. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!