Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak görcsölök rajta, és...

Csak görcsölök rajta, és nincs semmi baj, vagy komoly a dolog?

Figyelt kérdés
tegnap nagyon görcsölt a hasam, csak hasmenés volt egyszer. Ma is görcsölt, de nem történt semmi. Még mindig fáj. Mi lehet a baj? Orvoshoz kéne fordulni?
2012. aug. 7. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a problémád.

Tegnap görcsölt a hasad és híg is volt a székleted, de ha jól értem, csak egyszer volt, nem sokszor. A hasad még ma is görcsölt. Ennyi?

Mert akkor ez alapján semmi gond nincs. Teljesen normális, hogy ha valamivel elrontottad a hasad, akkor még utána 2-3 napig nem normális a székleted és fáj a hasad.


Orvoshoz akkor kell fordulni, ha:

- hánysz is

- komoly hasmenésed van, ami erre való szerek és megfelelő étrend mellett sem akar abbamaradni (ilyenkor nagyon fontos a folyadékpótlás és multivitamin komplex, az ásványi anyagokat pótolni stb.)

- lázad van stb., egyszerűen rémesen érzed magad.


Lehet, hogy a nagy melegben valamelyik étel már nem volt éppen friss, és ez megviselt. Ez nem egyenlő az ételmérgezéssel, ezzel simán megbirkózik a szervezeted, csak hát egy kis hascsikarás az "jár" mellé.


Nincs különösebb teendőd, minthogy fogyassz sok folyadékot (ásványvíz vagy tea a legjobb), és próbálj meg megfelelően étkezni. Ha nem is diétás étrendet, de olyat, ami nem terheli meg nagyon a gyomrod.

Fájdalomcsillapítót és görcsoldót ilyenkor nem érdemes bevenni, nem használ. Én személy szerint a "hasfogókat" sem ajánlom, mert a hasmenés okkal történt, ilyenkor legjobb, ha távozik aminek kell. (Persze ha muszáj pl. munkába menni vagy zavaróan gyakran kell menni a mosdóba, akkor más a helyzet.)

Gondolom nem volt véres, vagy nyálkás vagy bármi egyéb eltérés a székletednél, és nem említettél egyéb tüneteket sem, így szerintem nincs nagy gond, nem kell neki különösebb jelentőséget tulajdonítani.

2012. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen pont ezért kérdeztem. köszönöm!
2012. aug. 9. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!