Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Maradjanak a szegecsek, a...

Maradjanak a szegecsek, a lemez? (Felkartörésem volt)

Figyelt kérdés
Felkartörést szenvedtem, azóta eltelt 6 hét, (műtét volt-az ideget is rögzíteni kellett-radialis paresis)) az orvos viszont azt mondja, nem kellene még egy műtétet az ideg miatt megkockáztatni..Nem kételkedem a szavában, de biztos, hogy 1 széles lemeznek, 6 szegecsnek életem végéig benne kellene maradnia? 22 éves vagyok. Tapasztalatok?

2012. aug. 9. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle. Viszont ha kiveteted akkor lehet, hogy ismét lebénul a kezed.
2012. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, az orvos mondta, hogy ezt nem akarja kockáztatni, de nem veszélyes ez? Esetleg ha ráesnék véletlenül( ne történjen meg ), de nem lehet nagy baj? Elgörbül a lemez..stb. ezen kívül ha jól tudom MR-re se mehetek ugye?
2012. aug. 9. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt lemezelve és csavarozva a lábszáram, lábszártörés miatt. Nekem fél évre rá ki is vették, bár én mg növök. Te esetedben azért maradhat, mert már nem nősz, így nem nyomorodik el a kezed attól, hogy a csavarok és a lemez nem engedi a csontot nőni. Bár lehet job lenne, ha még is kint lenne az, és nem benned, mert MR-e nem mehetsz, mert az egy óriási mágnes szinte, azonban ha platina a bent lévő fém anyaga, akkor nem lesz semmi baj, bár nekem orvosi fém volt, és csak a fémdetektor jelezte, mágnesre sem reagált.

Elgörbül? Dehogyis:) Én az enyémet akárhogy próbáltam, nem tudtam meggörbíteni, az enyém mondjuk 4mm vastag is volt.:)

2012. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!