Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körömbenövés. Mit lehetne...

Körömbenövés. Mit lehetne tenni vele?

Figyelt kérdés

A nagy lábujjamon van. Tavaly novemberben kezdődött először fájni, végül sok huzavona és kínlódás után márciusban elmentem orvoshoz, aki kivágta a benőtt körmöt. Egy így jó is volt, kb. június közepéig, akkor visszanőtt, és elkezdett megint fájni. Kiszedtem egy oda nem illő körömdarabot, néhány napig jó volt, de utána újra és újra fáj. Múlt héten már nem bírtam tovább, kiszedtem és levágtam a szélét. De pár nap, és megint fáj. Nem tudom, mit lehetne vele kezdeni, megint kivágatni nem akarom, mert ugyanúgy nől vissza, és megint ugyanúgy belenő és fájni fog egy pár hónap múlva.

Legfőképp az a baj, hogy a körmöm szélei a föld felé néznek, és nagyon mélyen van benne, ezért nyom, fáj, és gyullad be. Ki kellene valahogy vezetni a körmöm a hús fölé, de hogy bírjam ki addig, ha nagyon fáj?

Kérlek segítsetek, el fog ez valaha múlni? Mikor leszek már túl ezen? :(

18/L


2012. aug. 10. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából végigcsináltam azt amit te, majd végül másfél év után a lézeres műtét segített rajta, ha gondolod tudok orvost ajánlani!
2012. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de egyenlőre nincs erre lehetőségem, nem magyarországi vagyok. De megköszönném, ha leírnád nagyjából, hogy hogy is zajlik egy ilyen műtét, hol végzik, kb. mennyibe kerül, stb.
2012. aug. 10. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, hosszas utánajárás és bátorsággyűjtés után adtam be a fejemet, neten kerestem ki a legkedvezőbb ajánlatot, ez 12000 Ft volt körömélenként (esetemben két nagylábujj mindkét éle, azaz négy körömél volt). Ebben egy éves garancia is van, azaz ha kiújul akkor újra megcsinálja. Egy fél órás művelet az egész, elfektetnek, több injekcióval leérzéstelenítik a lábujjadat, optimális esetben tulajdonképpen semmit nem érzel az egészből. Esetemben ez kicsit máshogy volt, mert másfél év elhanyagolás után úgy be volt gyulladva a lábujjam, hogy nem tudták teljesen leérzésteleníteni. Szóval annyi a lényeg, hogy egy speciális ollóval levágják a körmöd szélét, ami bele van nőve a bőrödbe úgy, hogy olyan széles legyen amilyennek kell lennie. Ez után ha ez kész egy lézerrel kiégetik a körömágyad szélét illetve a körmöd szélét, ezzel megakadályozzák, hogy később az adott helyre visszanőjön. A végén pedig bekötözik a lábadat, majd mehetsz is haza. Miután elmúlik az érzéstelenítő picit fáj, ilyenkor fájdalomcsillapító használatát javasolják. Majd másnap reggel le kell venned a kötést és ki kell mosnod zuhannyal a sebet, innentől kezdve egy hétig naponta kétszer áztatnod kell vízben illetve be kell kötöznöd a sebet, de ez tulajdonképpen semmiben nem gátol már, én is másnap már buliba mentem :).
2012. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ, sokat segítettél.

És pontosan hol végezték a műtétet? (Ukrajnából kellene felutaznom) De elmenni is csak több, mint egy hónap múlva fogok tudni, mert akkor lesz kész az útlevelem. Addig kellene csinálni vele valamit, mert már eléggé fáj! egy hónapot így nem bírok :(

Szerencsére csak 1 körömél van, a jobb lábujjamon is volt ilyen probléma még régen, harmadikos koromban, de az valahogy megoldódott

Amikor kivágták márciusban, akkor is leérzéstelenítették (fájni nem fájt, csak sokszor elég kellemetlen érzés volt, éreztem valamennyire én is), közben enm volt gond, meg utána még 2 óráig sem, de este fájt eléggé, aludni se tudtam, csak forgolódtam, küszködtem.

Elég széles a körmöm, és a széle pedig teljesen lehajlik a föld felé, mélyen, és nem tudom megvárni, hogy kinőjön, pedig az lenne a megoldás.

Most felvetődött még az is, hogy vetessük le az egész bal körmöm. Azt el tudják intézni itt helyben is. De eléggé ellenzem és félek tőle! Szerinted?

köszi a választ!

2012. aug. 10. 23:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt konkrétan Budapesten Pestszentlőrincen csinálták nekem. Csak ajánlani tudom, ha megoldható.

Nekem azt mondta a doki, hogy a köröm levételével az a gond, hogy ha le is szedik mivel valószínű a körömágy is szélesebb a kelleténél ezért ugyanakkorára fog visszanőni mint előtte volt, ezért nem ajánlja.

2012. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is ettől tartok, ráadásul baromira rossz lehet, az is, amikor leszedi, meg utána ott eleven marad, több hónap, mire visszanő, stb. Jááj, már írni is rossz! körömre meg amúgy is nagyon érzékeny vagyok, ha csak visszahajlik, vagy valami bemegy alá, már hidegrázást kapok, nagyon rossz érzés.

Nem szeretném, hogy leszedje, de valamit tenni kell vele, a kivágás csak ideiglenes megoldás.

Megpróbálok neten utána nézni, hátha Kisvárdán vagy Nyíregyen is csinálnak ilyet, jobb lenne!

2012. aug. 11. 23:03
 7/8 anonim válasza:

Hali!! nekem is ez volt a bajom, tiszaújvárosban ami sokkal közelebb van ukrajnához és 12000Ft volt, mindkét lábujjamon egy-egy körömél. mostanáig semmi baj.

12/F

2012. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod! Le tudnád írni kicsit részletesen a tapasztalataidat?
2012. aug. 29. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!