Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Soha többé nem adhatok vért?

Soha többé nem adhatok vért?

Figyelt kérdés

Röviden, betegség miatt műtéti úton el lettek távolítva a pajzsmirigyeim. Ami azzal jár, hogy hormont(hormonokat)amit termelne, tablettán keresztül juttatom a szervezetemben.

Én nem értek hozzá azért is kérdezem, de szerintem mindegy lenne, hogy jut a szervezetembe az a hormon, a lényeg, hogy benne van. Mitől különleges az a vacak gyógyszer? (L-thyroxin 100)

Tudom, hogy sok ember nem adhat és rengetegen vannak akik adhatnának, de még se adnak soha. De én nem ilyen nekem ez hatalmas trauma lenne és biztos vagyok benne, hogy nincs az a élethossz ami alatt feltudnám dolgozni. Sajnos még csak 20 éves vagyok szóval előttem az élet ='(



2012. aug. 14. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Az L-thyroxin nem vacak gyógyszer. Egyébként hogy máshogy juttatnád a szervezetedbe a hormont? Ha nem szeded életveszélyes állapotba sodrod magad. Hogy vért adhatsz-e azt nem tudom.
2012. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szó sem volt arról, hogy nem szedem vagy nem akarom és arról sem, hogy más hogy akarnám a szervezetembe juttatni. Valamit nagyon félre értettél.

Azt, hogy mindegy lenne, hogy jut a szervezetembe a pajzsmirigyre és a gyógyszerre gondoltam.

Nem adhatók. Csak szeretném tudni, hogy miért nem?

Sugár és kemoterápia is adható.

2012. aug. 14. 18:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Hali!


Miért nem mész el egy véradó-állomásra és kérdezed meg ott az orvostól? Ö sokkal inkább meg tudná MINDEN kérdeésedet válaszolni ezzel kapcsolatban, és a válaszait az esetleges további kérdéseiddel együtt is szimplán megír6od/megír6nád ide! :-)


Am. Fiú/Lány vagy? (Mert tippem az van, de az ìrásodból 1Rtelműen ez NEM derül ki.


Üdv: EE

2012. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy fiú vagyok és igen az ilyen gyógyszerek kizáró ok, és mivel életem végéig szednem kell így egyértelmű, hogy vért sem adhatok már. :S
2012. szept. 2. 21:51
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Hali ismét! Ez mjuk nem teljesen így van. Jómagam is már 19xes véradó vagyok, de amit nem tudok, azt megkérdezem, s nem vonok le téves következtetéseket, ahogy te is. Azt is a véradó-állomáson tudtam meg, amikor néhány barátommal 1ütt mentünk vért adni, h. a vérszegénység kizáró ok, azonban a magas vérnyomás pl. nem, s akkor sem, ha a vérnxomását mesterségesen,.. gyógyszerekkel tartják alacsonyan.


De te döntesz,... Hallgatsz rám, és 1értelműen MEGGYŐZŐDSZ arról, h. mi a szitu, vagy a hülye fejeddel kitalálsz dolgokat, amikkel próbálod megmagyarázni a vhogy, vmivel, ami vagy igaz, vagy nnem, ezáltal megölöd magadban -- méghozzá idejekorán -- a reményét is az esetleges le7őségének, h. esetleg mégis ad6sz, s meg se próbálsz a vágyad után menni, elkönyveled halottnak még akkor is, ha a dolog 1ébként le7séges lenne???


TE döntesz.


Üdv: EE

2012. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát te nagyon hülye vagy, össze-vissza irkálsz hülyeségeket, képzelődsz és pofátlanul okoskodsz. A váradóállomáson az orvos mondta, még mielőtt kiírtam volna a kérdést, csak megerősítést szerettem volna kapni, nem pedig azt, hogy retardáltak osztják az észt.
2012. szept. 5. 14:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, kisfiam, te is biztos magadból indulsz ki...!

Ha vmit biztosan tudsz. hiába kéred a másikat, mondjon mást, számodra kedvezőbbet a valóságnál...nem fog, A vak is látja, h. te elvárásokkal érkeztél ide ("csak megerősìtést szerettem volna"), és most csalódott vagy, mert nem azt kaptad, amit vártál. Nó komment!


Üdv: EE

2012. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Miért nem mész el egy véradó-állomásra és kérdezed meg ott az orvostól? Ö sokkal inkább meg tudná MINDEN kérdeésedet válaszolni ezzel kapcsolatban, és a válaszait az esetleges további kérdéseiddel együtt is szimplán megír6od/megír6nád ide!" <- Ezt írtad te. Én így is tettem megkérdeztem egy véradó -állomáson az orvostól és le is írtam ide. -> "igen az ilyen gyógyszerek kizáró ok, és mivel életem végéig szednem kell így egyértelmű, hogy vért sem adhatok már"

Erre te mit írsz? "Ez mjuk nem teljesen így van. Jómagam is már 19xes véradó vagyok, de amit nem tudok, azt megkérdezem, s nem vonok le téves következtetéseket, ahogy te is....De te döntesz,... Hallgatsz rám, és 1értelműen MEGGYŐZŐDSZ arról, h. mi a szitu, vagy a hülye fejeddel kitalálsz dolgokat, amikkel próbálod megmagyarázni a vhogy, vmivel, ami vagy igaz, vagy nnem, ezáltal megölöd magadban -- méghozzá idejekorán -- a reményét is az esetleges le7őségének, h. esetleg mégis ad6sz, s meg se próbálsz a vágyad után menni, elkönyveled halottnak még akkor is, ha a dolog 1ébként le7séges lenne???"


Most akkor melyikünknek is van igaza? Most neked higgyek vagy egy orvosnak? Mert nem is így van, "-.- Innentől már te találtad ki az egészet, hogy nem győződtem meg róla, meg, téves következtetéseket vonok le meg a sok hülyeséget stb. Amikor világosan leírtam, hogy nem adhatok, mert ennél a gyógyszernél nem lehet. És igen csalódott vagyok és nem is vártam, hogy bárki is a valóságtól eltérőt írjon. Csak tudod az a biztos amit több embertől is hall az ember. De nem is ezzel van a baj hanem azt feltételezted rólam, hogy kitalálok dolgokat miközben ez fordítva történt.


Ui: Én elégé elszégyellném magam a te helyedben, hogy csak 19-szer adtál vért eddig a korod ellenére, mert gondolom nem vagy már fiatal, mert "kisfiamnak" neveztél.

2012. szept. 5. 18:52
 9/10 anonim ***** válasza:

X-D

Egyre röhejesebb, hogy mennyire igyekszel fals információkat levonni rólam azon dolgok alapján, amit megadtam a rendszernek regisztráláskor. A másik dolog,...


"Ui: Én elégé elszégyellném magam a te helyedben, hogy csak 19-szer adtál vért eddig a korod ellenére, mert gondolom nem vagy már fiatal, mert "kisfiamnak" neveztél."

_ Mit tudsz te az én koromról? SEMMIT! Attól még hogy ott a "33" még nem jelenti azt, hogy 33 éves is vagyok. "Kisfiamnak" meg azért neveztelek mert úgy viselkedsz, mint egy tudálékos kiskölyök. És ezt rendben bizonyítod is.

Ami pedig a véradások számát illeti, én továbbra is ad6ok, te viszont a jelek szerint már soha többé. Amennyire beképzeltnek mutatod magad a sors rendesen megbüntetett téged, mert a sznob megnyilvánulásaiddal könnyebben magad ellen hangolod az embereket, mintsem hogy magad mellett tartanád őket. És ez nem verseny, hogy ki hányszor ad. Inkább örülni kéne, hogy 1 véradóval több jár vért adni, és nem kifogásokat keres, mint egyesek.


"...igen az ilyen gyógyszerek kizáró ok, és mivel életem végéig szednem kell így egyértelmű, hogy vért sem adhatok már".

_ Nekem csak "az ILYEN GYÓGYSZEREK"-megnevezéssel volt bajom én uis azt hallottam ucsak a véradóállomás orvosától, hogy vannak gyógyszerek (nem mind, de vannak), amik szedése mellett le7 vért adni. Ilyen pl. a vérnyomásszabályozó gyógyszerek egy része. Mivel te NEM KONKRÉT gyógyszernevet mondtál, így a megállapításod helytelenné vált, erre utaltam csupán, de mivel te mindenben "okoskodsz", mindenből mindent leszűrsz csak a lényeget nem, már nem is csodálom, hogy szokás szerint félreértetted. De egyébként leírtam a vérnyomásgyógyszert, de vszleg a babszemnyi agyacskádon nem ment át elég rendesen az információ, ezért kezdtél kötözködni is.



Nah,... beszélj amit akarsz,... s**gfejséged ellenére is a legjobbakat, elsősorban viselkedés- és hozzáállásbéli változásokat kívánok a jövődre nézve.

A pipát pedig kivettem a topik alján a négyszögből, innentől kezdve rinyálj amit akarsz. :-)


Üdv: EE

2012. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én se adhatok már sosem vért, pedig már párszor adtam, és fontos volt nekem, és rosszul esik, hogy így kiestem ebből a körből.Rosszul esik, és az is, hogy nem számítok már ilyen formában soha egészségesnek. (nekem rákom volt)


Igazából átkerültem a másik oldalra, rengeteg vért és trombocitát kellett, kapjak.

2014. nov. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!