Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felpolcolt begipszelt lábbal...

Felpolcolt begipszelt lábbal lehet mászkálni a lakásban?

Figyelt kérdés
Egy hétre fekvőgipszet kaptam és fel kell polcolni a lábamat,de ez azt jelenti hogy a lakáson belül sem lehet bicegni néha?? Egész nap feküdnöm kellene vele? (vagy ülni?)

2012. aug. 24. 10:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nekem is volt ilyen. Sajnos rossz hír a válasz igen. Persze WCre, fürdőbe vagy egyéb fontos dolgokért fel lehet kelni, de alapjában véve fel kell polcolni ez időre. Ne járj úgy mint én annyit bicegtem ide oda (ürüggyel hogy ne kelljen ülni) hogy szalagnyúlás lett a másik lábamban.
2012. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 poiu ***** válasza:

Én mászkáltam - nem sokat - de ne lépj rá. Nem lehet egész nap feküdni (WC, fürdés).

A polcolás azért fontos, hogy ne dagadjon be.

2012. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 poiu ***** válasza:
Közben jött az első válasza: én mankóztam, nem bicegtem. Nem léptem rá a gipszre.
2012. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én sem lépek rá csak ugrálok a másik lábamon lassan,óvatosan. De ha alvás közben nincs felpolcolva csak vízszintben az nem baj ugye?
2012. aug. 24. 11:14
 5/11 poiu ***** válasza:
Nem baj. Ha nem dagad, nem kell polcolni. Ha dagad, az elég kellemetlen. A dagadás azon is múlik, hogy hogyan tört el. Nekem ficammal, ott aztán minden dagadt :-)
2012. aug. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én féllábbal kiugráltam a WC-re, esetleg a konyhába, de azonkívül felpolcolt lábbal feküdtem a fekvőgipsszel.


Neked is ezt ajánlom.

2012. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 poiu ***** válasza:
Én nem mertem fél lábon ugrálni, ezért mankóztam. Ha elesel valami szerencsétlen csavarral, megy a másik lábad is... Legyél nagyon óvatos.
2012. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én pont így törtem el, de nem a másik lábamat, hanem a karomat. A járógipszre még egy hetet kellett várnom és mankózni sem tudtam csak feküdni. Inkább mankózz, vagy csak nagyon óvatosan közlekedj.
2012. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha csak térdig ér a gipsz, térdelj a gipszes lábaddal egy székre és azt mozgasd támlástól ügyesen ( négyágú falábként XD)a másikkal meg lépegetsz mellette.Biztonságosabb, mint az ugrálás, meg a rázkódás se tesz jót a beteg oldalnak. Ha hosszabb a gipsz mankózzál: receptre 940 ft egy pár mankó.
2013. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és igen, azért feküdj sokat, mert különben beledagad a gipszbe és még jobban megfájdul, meg nem is gyógyul rendesen. Heparinos szurit kapod?
2013. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!