Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Isiász betegségre mit tudtok...

Isiász betegségre mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Anyukámnak nagyon fáj a lába, szinte már elviselhetetlen. Orvostól orvosig járunk, kórházban is vizsgálták már, de semmit nem tudnak rá adni. Fizikoterápiát írtak fel, volt is olyan 3-4 alkalommal, bár úgy érzi, hogy nem használ, inkább ront a dolgon. Arra gondoltam, hogy tornázni kéne vele egy kicsit, bár elég idős, és nem is tudom, hogy hogyan. Tudtok esetleg valamit ajánlani?
2012. szept. 2. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Az isiász igen makacs betegség tud lenni. A legjobb gyógymód rá a szigorú, kemény alapon történő fekvés, izomlazító készítmények és nem steroid gyulladásgátlók (pl. a Flector) szedése.


Amennyiben ezekre 10 nap alatt a panaszok nem mérséklődnek, fizikoterápia is szóba jöhet. A legfontosabb, hogy feködjön, pihenjen.

2012. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na pont evvel van baj, hogy nem tud feküdni. Mikor ül, akkor nem fáj neki annyira, viszont ha lefekszik aludni, nem bírja, 1-2 óra után felébred, és fél éjszakákat ül az ágy szélén. Már egy 2 hónapja tart neki ez az egész, fizikoterápiából még van azt hiszem 4 alkalom. Szóval azt mondod, hogy más megoldás nincs?
2012. szept. 3. 18:05
 3/4 anonim válasza:
Keressél és addig utána nézek milyen gyógyital vagy kapszula jó rá.
2012. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is az van.És pont most szenvedek vele.Nekem évi 1-3-szor jön elő.Ha sokat hajolgatok,emelek nehezet,vagy félre ülök,fekszek,stb... Most például annyira fáj,hogy bottal kell járnom.De ne mindig jön elő ennyire.Én Szlovákiában élek.Nekem egyszer ilyen gyógyszert írtak ki,és eddig ez bevált.Bár arra szlovákul van írva,de nem találta olyan oldalt. [link] Nekem a fekvés segít,az ülés nekem ront a helyzeten.Bár attól függ kinek hogy nyomja az idegszálakat.Nekem a hason fekvés jó,vagy a bordás falon,vagy van nekem itthon húzódzkodó rúd,pár percig nyújtózom,aztán fekszem.Ezt többször egy nap.Vagy háton fekszem és felpolcolom a lában a nagy labdára,vagy székre,vagy a kanapé támlájára,ami van otthon.Mert az szétnyújtja a gerincet.Mert ha állok,vagy ülök az terheli,összenyomja a gerincet.És ezért nem húzódik vissza a porckorong,ami nyomja az idegszálat.Mikor nem fáj,akkor meg kellene csinálni olyan tornát,ami erősíti a gerinc mellett lévő izmokat.És nyújtó gyakorlatok kellenek.
2012. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!