Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Utazási kedvezmény?!

Utazási kedvezmény?!

Figyelt kérdés

Semmit nem találok az Államkincstár honlapján ezzel kapcsolatban! Elmúltam 20 éves, nem volt emelt családim, de évek óta tartós beteg vagyok, asztmás!

Tudna nekem segíteni valaki, aki ebben jártas? Különböző információkat kaptam eddig, van aki szerint 20 év felett nem jár, van, aki szerint igen!

Előre is köszönöm a segítséget!



2012. szept. 3. 12:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Félre érthető, amit írtam! Emelt családit megkaptam volna, jogosult lettem volna rá, csak nem került elintézésre!
2012. szept. 3. 12:43
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jár. A felnőtt lakosság leganagyobb rásze tartós beteg, mi lenne ha mindenki sorba állna utazási kedvezményért...
2012. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem is így gondoltam! Csak más korhatárt, mivel pl. a nyugdíjasoknak már amúgy is van!
2012. szept. 3. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy az emelt családi "nem került elintézésre":( - sajnos emiatt nem fogod megkapni saját jogon sem, így az utazási kedvezmény sem illethet meg. :(


1998. évi 84. tv. szerint:


f) tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy:

fa) az a tizennyolc évesnél fiatalabb gyermek, aki a külön jogszabályban meghatározott betegsége, illetve fogyatékossága miatt állandó vagy fokozott felügyeletre, gondozásra szorul,


fb) az a tizennyolc évesnél idősebb személy, aki a tizennyolcadik életévének a betöltése előtt munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette, legalább 50%-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, vagy akinek egészségi állapota a rehabilitációs hatóság minősítése alapján a tizennyolcadik életévének a betöltése előtt sem haladja meg az 50%-os mértéket, és ez az állapot legalább egy éve tart, vagy előreláthatólag legalább egy évig fennáll;


Iskoláztatási támogatásra jogosult

ab) a tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre (személyre) tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a gyermek (személy) a huszadik – a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik – életévét betölti;



"(2) Saját jogán jogosult nevelési ellátásra a tizennyolcadik életévét betöltött tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy az iskoláztatási támogatásra való jogosultság megszűnésének időpontjától."

2012. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2012. szept. 7. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2012. szept. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!