Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Máshol is ilyen elkeserítő az...

Máshol is ilyen elkeserítő az egészségügyi ellátás? 1 vérvételre több, mint 1 hónapot kell várni?

Figyelt kérdés

Nevetségesnek tartom, hogy ma, a 21. században nem lehet hozzájutni egy normál vérképhez 1 héten belül,hanem majdnem másfél hónap múlva tudnak időpontot adni. Ez máshol is így megy? Minek fizetjük akkor a tb-t, ez vicc.

Jövő hétre kell a lelet, így most mehetek magán laborba. Enyhén szólva is kiakadtam mikor mondta a hölgy, hogy legközelebb időpont, októberben!!!!


2012. szept. 4. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1 hónap? :O itt max 1 hetet kell várni
2012. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hol máshol? Merre laksz? Én a vérvételeknél sose várok a Péterfi kórházban van egy rendelési időpont a vérvételnél, reggel odamegyek végig állom a bődületesen hosszú sort és el van intézve. Másnap vagy én megyek a leletért vagy a dokinak küldik el. Az egy kicsit hosszabb úgyhogy inkább én sétálok el másnap. A közmunkához kellett alkalmassági és anyu is gyakran jár a cukra és a koleszterinje miatt.
2012. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Pest megye, rendelőintézet! Csak előjegyzésre lehet menni, és a legszebb a dologban, hogy időpontot nem adnak, csak előjegyeznek az adott napra, és lehet végigállni a km hosszú sort. Ebbe a körzetbe tartozunk, máshova nem tud utalni az orvos.

Így most mehetek magánba közel 20 ezer forintért. Fantasztikus. Annyira kiakadtam, hogy szóhoz sem jutok.

2012. szept. 4. 13:36
 4/15 anonim ***** válasza:
9%

Jó hülye vagy, ha elmész, és hülyég ellen nincs orvosság. Nálunk a IX. ker-ben a háziorvosi rendelőben heti 2-szer 500 Ft-ér vesznek vért, amit aztán elvisznek oda, ahol sorba kéne állni (ingyen), és már ott értékelik ki, még aznap, ha valaki nem akar sorbaállni.

Ha te hagyod magad átverni, úgy jártál.

Én nem hiszem el ezt a másfél hónapot.

2012. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ismeretlenül lehülyézni valakit, abszolút Téged minősít!


Képzelheted, hogy tátva maradt a szám, azt hittem viccelnek velem. Mondtam, hogy nem jó az október, jövő hétre kell. A válasz, sajnáljuk, nem mi találtuk ki.

Hívom a háziorvost, aki szintén csak annyit tudott mondani, hogy sajnálja ez van, vagy kivárom, vagy menjek magánba. Nálunk nincs ilyen 500 ft-os. Gondolod szívesen adok ki 20 ezret a kezemből egy olyan ellátásért, ami elvileg alapellátás!!??

2012. szept. 4. 13:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez engem is felháborítana. Nálunk vérvétel minden hétköznap 7-9ig, eredmény aznap délután 1/2 3-tól átvehető ( ha hormon vizsg. is van, akkor 1 hét). Persze ez kisváros ( kb. 35.000 ember tartozhat itt a kórházhoz).
2012. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, ez is Pest megye. Utolsó voltam.
2012. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs ilyen, 1 hét a várólista a vérvételre, de mellé a háziorvos is heti egyszer ingyen leveteti és laborba küldi a vérképeket ha általánosabb dolgokat akarnak nézetni, amit nem csak szakorvos kérhet.
2012. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez egy egyszerű, rutin vérvétel lenne? Akkor tényleg kész kabaré! Még ha valami bonyolultabb vizsgálat, aminél idő kell a tenyésztéshez, azt megérteném vagy egy hormonvizsgálat, de egy rutin vérkép? Vagy nem mehetsz levetetni a vért, mert időpontot adnak? Na, az is vicces lenne! Ilyenekről még szerencsére nem hallottam és nem is szeretnék! Nagyon sajnállak!
2012. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs időpont vérvételre, ha kapok beutalót, akkor másnap reggel megyek, rengetegen vannak mindig, de 1-2 órán belül mindenki sorra kerül.


Nálunk a fogorvosnál van hosszú várakozási idő, csak időpontra lehet menni és csak ahhoz az egy orvoshoz, akihez lakcím szerint tartozunk, régen választhattunk a sok fogorvos közül.

2012. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!