Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fül-orr-gégészetre utaltak be...

Fül-orr-gégészetre utaltak be allergiavizsgálat céljából, a bőrtesztes vizsgálaton kívül muszáj az orrtükrözés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Csak arra lennék kíváncsi, milyen pollenre vagyok allergiás, én azt hittem, csak ez a bőrtesztes vizsgálat van, de utánaolvastam, és szégyen, nem szégyen, megijedtem az orrtükrözéstől.
2012. szept. 6. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam róla, hogy normális esetben a bőrteszten kívül bármi lenne. Hacsak nem nagyon súlyos allergiád van.
2012. szept. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, abszolút nem súlyos, csak zavaró már, hogy évek óta minden augusztusban és szeptemberben tüsszögök meg fújom az orrom, mint egy náthás, és emiatt vérzékenyebb is.
2012. szept. 6. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy bőrtesztet kell végeztetni, valamint vért kell levetetni immunvizsgálatra. Ebből is kimutatható mire vagy allergiás. A vérvizsgálat az ételallergiát is kimutatja. Legalább 2 hét kell az eredményhez, a bőrteszt mindjárt megvan, de csak a polleneket nézik vele.

Ha allergia gondozásba vesznek, akkor valószínűleg elküldenek fül-orr-gége vizsgálatra, és esetleg mellkas röntgenre is.

Allergia vizsgálatot allergológus v. pulmonológus végez. A FOG csak egy másodlagos vizsgálat, hogy kizárják az egyéb okot a tüneteidre.

2012. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ! :)
2012. szept. 14. 09:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Semmit sem muszáj, amit az orvos javasol. Ha te jobban tudod, akkor csináld azt. De akkor nem is kellett volna elkezdeni. Az orrtükrözés meg egy teljesen fájdalommentes vizsgálat. A doki a homlokán lévő tükörrel belevilágít az orrodba, és a tükrön lévő lyukon át belenéz. Ez nem azonos a gyomortükrözéssel. Mindössze a fejedet kell a fény felé tartani.

2012. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Válaszoló!

Köszönöm szépen, de kioktatást nem kértem. Csak annyit írtam róla, hogy megijedtem tőle, azt sehol nem említettem, hogy nem akarom elvégeztetni, ha javasolja az orvos.

Az orrtükrözés folyamatáról leírt hasznos információért viszont hálás vagyok! :)

2012. okt. 12. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!