Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vajon szükség lesz járógipszre...

Vajon szükség lesz járógipszre? Ha igen, mennyi időre?

Figyelt kérdés
4 napja kiment a bokám, reccsenést is hallottam. Nagyon csúnyán bedagadt, mozgatni sem tudtam, ráállni végképp nem. Rögtön bementem kórházba, ahol nem tudták pontosan megállapítani milyen sérüléseket is szenvedtem, azt mondták, röntgenen nem látszik törés, de az a reccsenés gyanús. Mindenesetre fekvőt kaptam. Szépen gyógyul a duzzanat, már minimálisan mozgatni is tudom. Vérömleny ugyan nem múlt el, és egy 6cm hosszú 1-1,5 cm széles vonalban erőteljesen keményre van dagadva a lábam.
2012. szept. 7. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de pont mostanában jártunk a balesetin :-)

Ha a következő röntgenen sem látnak törést, akkor lehet hogy csak ilyen műanyag rögzítőkötést kapsz, nem gipszet, de valószínűleg azt is viselned kell 3-4 hétig. Viszont az sokkal kényelmesebb, mint a gipsz.

Amennyiben mégis valamiféle törést mutat a röntgen, akkor ha lemegy a duzzanat, akkor fogsz járógipszet kapni, ami kb. 4 hétig lesz a lábadon.

2012. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 7. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!