Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » új cipő miatt vízhólyag lett...

új cipő miatt vízhólyag lett a lábujjamon. Kiszúrtam de visszanőtt a vízhólyag és alatta piros, nagyon fáj nem tudok cipőt felvenni és hozzá sem érek de olyan égető érzés.5nap után sem múlt el. Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
mivel kenjem,esetleg áztassam sós vízbe,szúrjam ki[bár kicsit fájdalmas lenne.] javaslatok?

2012. szept. 7. 22:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szúrd ki, ragaszd le. Ha lejön a bőr róla (ez lenne a jobb) akkor kenegesd mercurochrom-mal, és ragaszd le.
2012. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szúrd ki, nyomkodd ki teljesen (ha marad víz benne visszagyűlik, egyszer én is megszívtam így). Kend be valami fertőtlenítővel, és jó alaposan ragaszd le sebtapasszal.

Ha jól csináltad, menni fog az a cipő :)

2012. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
az a baj h hozzá sem érek és nagyon fáj...hát ha még hozzáérek!:O arra nem is gondolok milyen lesz ha kiszúrom:S biztos hogy jó ötlet? egyébként ha hintőport rakok rá az jó? és várjak vasárnapig a kiszúrásával? Addig nem kell cipőt felvennem:)
2012. szept. 7. 22:46
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Azért fáj, mert a sok víz feszíti :) Ha kiszúrod, megkönnyebbülés lesz. Csak picit bökj bele, csak a hólyag feletti bőrt kell átszakítani, meg sem fogod érezni.
2012. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
ez már nem víz..genny...így is kiszúrjam?
2012. szept. 7. 22:55
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkor pláne nem árt, mert rendesen be van gyulladva. A doki is rögtön kinyomkodná :)

Viszont akkor tényleg nagyon fontos a fertőtlenítés, ha semmi nincs otthon inkább hagyd.

Ha nagyon nem múlik, menj vele orvoshoz.

2012. szept. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
hát...csak hintőporral tudom beszórni...esetleg valami más?:S jód nincs itthon..
2012. szept. 7. 22:58
 8/18 A kérdező kommentje:
kiszúrtam...valami irgalmatlan büdös valami folyt ki belőle...ez a genny?:S ilyen büdös?
2012. szept. 7. 23:06
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen, az genny. Rendesen elfertőződhetett, ha nincs otthon semmilyen fertőtlenítő, akkor vagy sót szórj rá (azt végső esetben), vagy csemegézz ezek közül.


[link]


Én a paradicsomot javallom, nekem be szokott válni enyhébb gyulladásoknál.

Valamit mindenképp kezdj vele, ha holnapig nem javul irány az ügyelet!

2012. szept. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
ahogy csak tudtam kinyomtam a gennyet..arra gondoltam most jó bőven beszórom hintőporral,majd leragasztom és reggel meglátom mi lesz vele...jó ötlet?:)
2012. szept. 7. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!