Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Péntekre kaptam időpontot...

Péntekre kaptam időpontot proktológushoz (végbéltükrözés is) azonban pont akkor jön meg a menstruációm. Tampon használok, az orvos így is elvégzi a vizsgálatot?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

elvégzi igen, de ha gyógyszert szedsz told el egy pár nappal, a kényelmetlenségek elkerülése végett .Kérhetsz altatást is, de ilyen bódítót, amúgy is kapsz majd.

Sok sikert!

ha van valami kérdésed nyugodtan, hátha tudok segíteni, egészségügyben dolgozom.

2009. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogyan zajlik a

1) Nyelőcső tükrözés?

2) Gyomortükrözés

3) Végbéltükrözés


Ezekről már annyit hallottam itt-ott, de hogy mikor, s hogyan (milyen előkészületek vannak, milyen pózban kell elhelyezkedni, mit kell fedetlenül hagyni, milyen fájdalomcsillapítót stb. adnak, s hová) zajlanak ezek, sehol nem részletezték.


Nem akartam másik kérdést kezdeni, és ide is kapcsolódik, azért írtam ide.


Köszönöm a válaszokat.

2009. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem erről az orvost kérdezd!


A 2. válaszolónak/kérdezőnek:

Kétszer volt gyomortükrözésem, ebből az egyik altatásban. Egyáltalán nem kell levetkőzni. Oldalt kell feküdni. Én amikor ébren csinálták, semmilyen bódítót nem kaptam, csak érzéstelenítőt fújtak a torkomba, amitől olyan érzésem lett, mintha dagadna a torkom, és borzasztó hányingerem volt, már a vizsgálat kezdete előtt. A vizsgálat is elég szörnyű volt. Nem fájt, csak rémesen öklendeznem kellett, hiába próbáltam az orromon venni a levegőt. Csak akkor csinálnám végig újra, ha nagyon muszáj. De pl. anyukám szerint nem olyan rémes.

2010. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!