Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért tér vissza a hüvelygomba?

Miért tér vissza a hüvelygomba?

Figyelt kérdés
Még márciusban volt hüvelygombám,amit kikezeltem.Sokáig tünetmentes voltam,de nyár elején megint előjött a viszketés.Elmentem nőgyógyászhoz,aki a lactofeel 7 napos hüvelygélt ajánlotta,aztmondta ettől elmúlnak a hasonló bajok. Egy hónap eltelt,megint eljött a gomba,amit ujra kikezeltem.Azóta 2 hét telhetett el,megint érzem a viszketést..Eddig canestent használtam,talán más gombaölőt kéne kipróbálni? Van barátom,ha együtt agyunk mindig védekezünk..Tapasztalatok,vagy tanácsok? Nem tudom mit tanácsos tenni..Hozzáteszem még csak 16 vagyok..

2012. szept. 13. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Az nem jó, ha te kezeled ki magad. Az nem kikezelés.

A Canesten 1 fajta gombára jó. De a candida gombán kívül még számos más gomba is létezik, de nem csak gomba, hanem baktérium is okozhat hasonló tüneteket, arra pedig nem jó a gombaölő szer.

Plusz, ha gombaölőszert alkalmazol, az felborítja a hüvelyegyensúlyt, ilyenkor hüvelyflóra helyreállító kezelést ajánlatos csinálni, mert felborult egyensúlynál túlszaporodnak a problémát okozó gombák és újra előjön a kellemetlen tünetegyüttes. De a hüvelyflórát bármi más is fel tudja borítani, pl. gyakori tamponhasználat vagy más dolgok.

Nekem folyton antibiotikum kúrától jön vissza. Az antibiotikum is csinál hüvelygombát.

Ha úgy érzed, hogy fertőzésed van, kérj, hogy vegyenek mintát, küldjék el tenyésztésre, ott meglesz, hogy milyen kórokozó okozza a fertőzést és célzottan tudnak kezelni. Bár én mostanában minden orvostól azt hallom, hogy jobban jár az ember, ha nem nőgyógyászhoz, hanem bőrgyógyászhoz megy ilyenkor. Mert azok mikroszkóp alatt is tudnak vizsgálódni, azon kívül, hogy ők is végeznek tenyésztést.

Szóval azért jön vissza neked folyton, mert nem vagy rendesen kikezelve.

2012. szept. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Másfél hete voltam beteg,és antibiotikumot szedtem.Most megint másfél hete meg vagyok fázva..biztos vagyok benne, hogy amiatt jött ki megint..Köszönöm a segítséget! Szerintem elnézek újra az orvoshoz..
2012. szept. 13. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor üdv a klubban!:)

Nekem idén 3 antibiotikum kúrám volt, ebből mind a 3 után jött a hüvelygomba is.

Aztán a háziorvosom ajánlotta, hogy az antibiotikum kúra alatt használjam legközelebb a hüvelyflóra helyreállító kapszulákat, amit ajánlott. Majd kiderül, bejön-e. Meg ilyenkor szoktam probiotikumot is szedni, mert különben kikészül a gyomrom.:(

2012. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én most csak házipraktikákkal próbálkozok..elhagyni a zsíros ételeket,amikben sok a szánhidrát.Kevesebb édességet enni..Emellett sok zöldséget eszek,és vitaminokat szedek,és naponta 3x grapefruit cseppet is..Figyelek hogy a fehérneműim,törölközőm,és a kezem mindig tiszta legyen..Nemtudom hogy hatni fog-e,de reménykedek benne..
2012. szept. 14. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!