Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orbáncfű alkalmazása...

Az orbáncfű alkalmazása esetén is van hozzászokási időszak? Antidepiként használám szorongásra, pánikra. Mennyit kell belőle meginni egy nap?

Figyelt kérdés
Múltkor nekikezdtem a szedésének, de nagyon furán voltam tőle. Teljesen kómás lettem, magamról nem tudtam. Derealizáció feeling. Szörnyem rossz volt a közérzetem.
2012. szept. 24. 21:31
 1/1 anonim válasza:
Közönséges orbáncfű (Hypericum perforatum) drogja a virágzás idején vágott és megszárított felső,max 40cm hosszú virágos hajtás.A gyógynövények használatával ugyanúgy óvatosnak kell lenni,mint a gyógyszerekkel.Ha alkalmazásukkor bármilyen gyógyszert szed az illető,konzultálni kell az orvossal az együttes alkalmazásról,mert a hatóanyagok egymással nem várt mellékhatásokat,reakciókat okozhatnak.Az orbáncfű számos készítmény alkotórésze,amelyek a depresszió enyhébb és középsúlyos eseteinek kúraszerű kezelésére alkalmasak.Hatását több összetevő együttesével fejti ki,önmagában nem tanácsos alkalmazni belsőleg magas hipericintartalma miatt.Nem véletlenül korlátozták forgalomba hozatalát kb 3éve kizárólag gyógyszeripari felhasználásra.
2012. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!