Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen eü. Szolgáltatásokat...

Milyen eü. Szolgáltatásokat lehet kérni amivel tetőtől talpig megvizsgáltathatom magam?

Figyelt kérdés

Laborvizsgálat, szemészet stb.

Miket lehet kérni úgy, hogy a háziorvos ne mondhassa indokolatlan.

Elutasíthatja?



2012. szept. 28. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha lelkiismeretes a háziorvosod, akkor ha mondod neki kiírja a legszükségesebb kivizsgálásokra a beutalót!

Ha nem (és olyan mint az enyém), akkor már csak amikor már komolyabb a baj és rájössz magadtól, úgy, hogy elmész és fizetsz érte, hogy magánban rájöjjenek, mi is a bajod, akkor már csak széttárja a kezét és adja a recepteket!

Remélem neked jó a háziorvosod, és kiírja a beutalókat, nem szívózik veled, mert még fiatal vagy és nem lehet bajod kifogással, NE hagyd magad lerázni!!!!


Üdv egy Anyuka.

2012. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan? Semmi bajod sincs, de tetőtől talpig kivizsgálást szeretnél. Gondolod, hogy ezek ingyen vannak, és neked járnak. És ha jövő hónapban hasmenésed lesz, akkor újra vizsgáljanak ki. Tudod te, hogy csak egy egyszerű vérvizsgálat automatával 15000.- ft? Egy CT Vagy egy MRI 50000.-? Hol élsz te? A Holdon?
2012. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kedves második válaszoló,

sajnos a megelőzés/prevenció gazdasági szempontok alapján is sokkal kevesebbe kerülne,mint a terápia.

Csakhogy közép-és hosszabb távon hozza be a hasznát(rondát kifejezve),és Magyarországon ez nem divat.

És igenis rendszeres időközönként érdemes elmenni egy laborra,szemvizsgálatra,méhnyakrák szűrésre,szemészetre,fogászatra,tüdő -és mellrák szülésre.

Én azt mondom,hogy egy felelős,magára valamicskét adó emberke,ezeket a vizsgálatokat rendszeresen elvégeztetni.

Mellette fontos a táplálkozás,a mozgás,minket így nevelt édesanyám,hála az Istennek.

Most 73 éves,nagyon aktív,dolgozik még mindig napi 6 órában stb.a prevenció hosszabb távon ugyancsak kifizetődő,és nem csak gazdaságilag!!!!!!

2012. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
természetesen szűrésre gondoltam:)
2012. szept. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Kedves 2-es válaszoló.

Nem tudom, hogy te valami unatkozó 6 éves provokatőr vagy-e, bár hogy ennyire ismered az árakat gondolom, ennél valamivel idősebb.

Én nem járok orvoshoz, hacsak tehetem, ellenben fizetem az egészségügyi hozzájárulást. Jogom van elmenni laborvizsgálatra és lesz*rom hogy 10000 Ft-ba kerül. Hogy miért? Mert töménytelen mennyiségű pénzt nyomnak bele az adókból az eü-be, ehhez képest az OEP csalások olyan pofátlan szinten mentek korábban hogy csak na. Nem egy ismerősöm nézett nagyokat, hogy miután regisztrált az ügyfélkapun és megnézte a kor előzményét, olyan gyógyszereket írtak ki a nevére amiről még csak nem is hallott.


Hogy van arcod (p*fád) ilyen stílusban bárkit kioktatni mi mennyibe kerül az egészségügyben???? Erről nem az emberek tehetnek, hanem akik elkérnek 10000Ft azért hogy egy rutinvizsgálattal egy mások által kifejlesztett berendezésbe betegyenek egy fiola vért és a számítógépen kinyomtatott eredményt láttamozzák. Meg van csillagozva minden ami eltérő.


Még valamit. Hogy nincs semmi bajom? Honnan tudod? Talán valamiféle tv2-es "tisztánlátó" vagy?


Jól figyelj! Ismerek olyan embert aki azért vakult meg, mert b*szott rá odafigyelni egyetlen orvos is és a cukorbetegsége későn derült ki.


Nekem többet ér a szemem világa, és elmegyek vérvételre akármennyiért, semmint hogy beteg legyek, megvakuljak. Te ostoba, magadon spórolj, a saját egészségeden, ne rajtunk, akik törődnénk az egészségünkkel.


Én a földön élek, és még egy ideig szeretnék is...

2012. szept. 29. 00:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Mégha nincs is bajod, kérhetsz a háziorvostól egy laborbeutalót. Évente érdemes megnézetni akkor is, ha nincs különösebb okod rá.

Szemészetre szerintem nem kell beutaló, bőrgyógyászatra sem (ha jól tudom) és F-O-G-re sem.

Nem tudom mi az amit még vizsgáltatni akarsz, CT-t , MRI-t indokolt esetben kérhet szakorvos, szerintem háziorvos nem.

Reumatológiára, urológiára kell beutaló.

2012. szept. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!


28 éves vagyok, többször is volt szív környéki szurkálásaim, sokszor vannak hangulatingadozásaim és az utóbbi pár évben, de már a Gyermekeim születése előtt is, sokszor fáradékonyabb voltam/vagyok, de van olyan is hogy pörgök ezerrel.

A Háziorvosom erre azt mondta, hogy biztos ez azért van, mert, hogy szültem két gyereket és hol elveszik az energiámat, küldjem át többször Nagyszülőkhöz és pihenjek.

Nagy nehezen ez év tavaszán kaptam végre egy nyamvat beutalót egy vér és vizelet vizsgálatra és a kardiológiára.

Kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, és a szívemben 3 billentyű rosszul működik és magas vérnyomásra elsődlegesen hajlamos vagyok, bár a vérnyomásom most is alacsony, de a pulzusom jóval szaporább, mint kellene.


Ennyi, ha a Háziorvosom 23 évesen elküld engem is egy teljes kivizsgálásra hamarább, mert kértem, lehet, hogy nem lenne ennyire rossz állapotba a szívem, mert már tudatosabban étkeztem volna, nem mintha most nem figyelnék oda.

A pajzsmirigy betegség meg azért is baj, mert a Gyerekeim fejlődési rendellenességgel is születhettek volna, de szerencsére egészségesek mint a makk!


Még egyszer ne hagyd magad lerázni, magad Kérdező!


Üdv.: Anyuka.

2012. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, sajnos az én háziorvosom is érdekes ember. Talán ezért is kerülöm. Megértem, hogy pofátlanul alulfizetettek, de ettől még nem kéne ilyen nemtörődömnek lenniük, ráadásul arra adták a fejüket, hogy segítsenek másokon. Akkor ne a pénz legyen az egyetlen feltétel. Voltam olyan bőrgyógyásznál, hogy ilyet még életemben nem láttam.

Ilyen unott, végtelenül belesz*rós, mitképzelekhogy odamertem menni típus, jujjj. Soha többet.


A háziorvos meg már első alkalommal arra volt kíváncsi milyen az anyagi helyzetem. Döbbenet. :D

(Egy forintot nem adtam neki azóta sem.)


Sajnos szerencse kérdése, ki hova kerül. Néha azon gondolkodom, hogy szándékosan ilyen lekezelőek, ellenszenvesek, hogy minél kevésbe akarjál orvoshoz járni.

2012. szept. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!