Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fül -orr- gégész szakvéleményt...

Fül -orr- gégész szakvéleményt magyarítana valaki részletesen?

Figyelt kérdés

Mko (azt hiszem ez mindkétoldalt jelent) behúzott dh, ép hallójárat. S alakban ferde septum, melyről mk irányban egy-egy spina(?ez meg mi?) ered. Norm. tonsillák.

Dg.cat.tub.


a Doki szerint orrsövényferdülést feltétlenül műteni kell, mert attól egyre több légzőszervi anomália lesz, de sokat hallottam, akinek ez csak rosszabb lett a műtéttől.

Per pill korábban sosem volt fülkürtgyulladásra orrcseppet mondott.


2012. okt. 2. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

mindkét oldalon behúzódott dobhártya, ép hallójárat (tehát nincs középfül gyulladás, mert akkor domborodna a dobhártyád))

S alakban ferde orrsövény, mindkét irányban 1-1 kis tüske szerű kinövés van (ez a spina). Normális mandulák (a tonsilla a garat,orr mandulát is jelentheti, gondolom megvizsgálta mindet)

2012. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindkét oldalon behúzott dobhártya, ép hallójárat. S alakban ferde sövény, melyről mindkét irányban egy-egy tövis ered.

Normális garat mandulák.

Diagnózis: hurutos kürt (fülkürtgyulladás).

2012. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindkettőtöknek, főleg, hogy én a spinát "gerinc"re asszociáltam az orvosi szókapcsolatokból, és már ámultam.

és a gyorsaságot is!


még annyit kérdezhetnék, hogy én nem bolygatnám az orrsövényferdülésem, -mert nem látszik, tetszik is az orrom, 30 vagyok, kisgyerekkorom óta van, tök jól eléldegélünk ő meg én, de nagyapámnak, apámnak is volt, és nagyapámat megműtötték vele, azóta is (évek óta ) vésegetik a dolgot- szóval a kérdésem, hogy ez orvosilag nagyon javasolt szokott lenni általánosságban?

2012. okt. 3. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem okoz gyakori fertőzést, arcüreggyulladást azon az oldalon, ahol a ferdülés miatt szűkebb a járat, akkor szerintem nem kel műteni.
2012. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez a fülkürthurut az egyetlen-talán hozzá köthető dolog- eddig.

"és boldogan éltek, még meg nem haltak ":)

2012. okt. 3. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!