Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Félek! Ez lenne az 5. röntgene...

Félek! Ez lenne az 5. röntgenem másfél hónap leforgása alatt. Elmenjek?

Figyelt kérdés

Augusztus 17-én voltam tüdőszűrésen, aztán 2 hete mellkasröntgent csináltak tüdőgyulladásom volt, kórházban is kezeltek, kiengedtek, rá két napra megint rosszul lettem, vissza sürgősségi, újabb mellkasröntgen, meg arcüregröntgen vagy mi, az volt a 4.

És most még mindig hőemelkedésem van, ismét elküldtek a tüdőgondozóba. De könyörgöm az lenne az 5. ilyen rövid idő alatt. Mennyire veszélyes? Nem merek elmenni..


2012. okt. 5. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván ha veszéllyel lenne rád, akkor az orvosok nem engednék, nem utaltak volna be újra röntgenre.


(Egyébként vannak bizonyos extrém sportolók, akiknek hetente kell röntgenre menni, mert mindig van valami...)

2012. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

egy másik kérdésnél már leírtam a tüdőszűrés/mellkasröntgen kockázatait, itt megtalálod (9-es válasz):


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2012. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Szóval akkor nem lehet nagy bajom ezek szerint..(?)

2012. okt. 5. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:
nem túlzottan valószínű. Előbb lesz lottó ötösöd mint ebből rákod.
2012. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod. Egy CT vizsgálat 400 röntgenképnek felel meg nagyjából. Van akiknek 3 havonta csinálnak CT-t...
2012. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hát azért nem hiába kell aláírni azt a papírt, hogy a korház nem felelős a röntgen sugárzásért... ha ez mér az 5-ödik akkor légy szerintem óvatos mert a röntgen az egy káros sugárzásnak felel meg
2013. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!