Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gennyes a torkom, most házilag...

Gennyes a torkom, most házilag eltávolítottam, mik a következmények?

Figyelt kérdés

Már egy ceruza radír nagyságú genny folt volt a torkomban. Eléggé zavart. Egy szemöldök csipeszt sterilizáltam és leszedegettem vele a gennyt, viszont maradt ott még egy lyuk, amiben még mindig van egy pici. Azt még tűvel sem tudom kikaparni. Most csak simán beszeszeztem az egészet, meg jó nagy területben az egészet. Lehet, hogy rosszabb lesz? Vagy vissza fog nőni? Ha igen, akkor kb mennyi idő múlva?

(Az orvost kihagyom...)


2012. okt. 7. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint a manduládon volt genny? Mert akkor tüszős mandulagyulladásra tippelnék, amivel jobb lenne orvoshoz fordulnod!

Ezt a csipeszes megoldást nem igazán kellett volna, hát még tűvel ott kapirgálni... elég könnyű felsérteni velük a nyálkahártyát, így könnyebben jutnak be a baktériumok a véráramba. Arról nem is beszélve, hogy a csipesz utána fertőzőforrás lesz.

2012. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...ez aranyos, s hogyan tovabb, egy szivoszal segitsegevel is elakarod tavolitani? TEgyuk fel, hogy van egy kulso serulesed, ami szinten gennyes. Ezt lehet ugy gyogyitani, hogy leszeded a gennyt, vagy pedig fertotleniteni, es kezelni fogod, hogy megszunjon a gyulladas?

Ez nem jatek, ha meg nem artottal magadnak eleget, akkor latogasd meg az orvost, akitol megkapod a megfelelo kezelest is!

2012. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen a mandulámon volt. Mostanára már nincs annyira megdagadva és nyelni is jól tudok.

Amúgy ja, én is szívószálra gondoltam.

2012. okt. 7. 17:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Marha.


Ebből még akár szívizom-gyulladás is lehet, de sebaj, hagyd csak ki az orvost nyugodtan...! Darwin-díj esélyes a módszered.

2013. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!