Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétnél milyen esetekb...

Mandulaműtétnél milyen esetekben altatnak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és szeretnék mandulaműtétre menni, de nagyon félek. Nem ájultam el még vértől sose, de nem szeretném,h ha úgy csinálnák meg, h közben ébren vagyok. Hogy tudnám rábeszélni a doktornőt h altatással csinálják? Esetleg meséljem el, h "el szoktam ájulni vérvételnél"?:)

2012. okt. 10. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell rábeszélni a doktort. Csak előre szólni kell, hogy a műtétet altatásban kéred. Azért kell az orvosnak előre szólni, mert az altató orvossal is találkoznod kell.

Én tavaly voltam mandulaműtéten, és altattak a kérésemre.

2012. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Így van, szólsz az orvosnak, hogy altatásban fogod kérni. Nem kell izgulni mert nem lesz vészes :)ha szeretnél róla kérdezni, nyugodtan írj privibe :)
2012. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok

Megkaptam a privát üzenetet. Én hasonlóképpen mint te irtózom a tűtől. A fájdalomküszöböm is a béka feneke alatt van. Én már akkor érzek fájdalmat ha csak említve van a dolog..:) Mégis ragaszkodtam az altatáshoz. Nekem már az a tudat hogy nem kell észlelnem, hallanom hogy műtenek már elég is volt. A műtét előtt el kell menni pár kötelező vizsgálatra. Vérnyomás mérés, ekg, stb. Ezek nem fájnak, csak sokat kell várni hogy sora kerüljön az ember. A műtét előtt vért vesznek. A karodból és az ujjadból is. Én mindig elájulok a vérvételnél, így mindig szólok előre hogy ne érjen senkit meglepetésként ha elvágódom. Majd a fül-orr-gégész orvossal beszéltem, akit meg is kértem hogy csinálja meg a műtétet. Vele beszéltem meg az időpontot is, és hogy altatást kérnék. Így találkoznom kellett az altató orvossal is, aki kérdéseket tett fel, és válaszolni kellett rá. (általános orvosi kérdések) Az altató orvos pár mondatban elmagyarázta, hogy hogy zajlik az altatás, mit fog csinálni.

Majd eljött a műtét napja. Nekem orrmandula és orrpolip műtétem volt egyben. A műtét időpontja 11 órára volt megadva. Mivel én nagyon ideges és pánikolos vagyok kaptam 2 nyugtató tablettát. Van akinek injekcióba adnak, és gyógyszert kaptam hogy megnyugodjak. (bár nem éreztem a hatását) De csak délután 1 órára mentünk be a műtét előtti kezelőbe. Na ott féltem nagyon, mert a nővér egy kicsit bunkó volt. A műtő előtti kezelőben át kell venni a kórházi köntöst. Ott lefektettek a műtőágyra, és a nővér a kézfejembe szúrt egy infúziós tűt. De a félelem és a fájdalomérzés miatt én elkaptam a kezem, így a nővér megszúrt, de nem tudta a tűt behelyezni. Le is tolt, hogy minek kapkodok. Másodszor is meg kellett szúrnia de ott már a szégyenérzet miatt nem kaptam el a kezem. Amikor ezzel megvoltunk, betolt a műtőbe. Az altató orvos a kezemben lévő tűbe helyezte az infúziót, majd az orvosommal arról beszéltek, hogy ideje műteni engem. Én nagyon féltem, és mondtam az orvosnak hogy addig amíg ébren vagyok ne merjen megműteni. Majd szólok ha már ki vagyok ütve. Az utolsó emlék, hogy nevettek, hogy majd megvárják míg szólok. Arra keltem fel, hogy a nevemet szólítják, és öklendezek. Mintha hánytam volna, mert a fejemet is oldalra állították. Félálomban voltam amikor visszatoltak a kórházi ágyamra. A műtős srác segített a saját hálóingemet átvenni, majd újra elaludtam. Nem tudom mennyi ideig aludtam, de amikor felébredtem már este 11 óra is volt. Másnap reggel egy kedves idős nővérke jött, aki kihúzta a kézfejemből a tűt. Nagyon féltem, de annyira kedves volt, és olyan kedvesen beszélt hozzám, hogy észre sem vettem amikor a tűt kivette. Jött a vizit, az orvosom megvizsgált, és haza engedett.

Ami jó volt a műtétben hogy nem tömték tele az orromat tamponokkal. 2 belső gézt tettek a sebre , de nem kellett kivenni mert felszívódott. Jó volt az is hogy nem észleltem semmit a műtétből. (volt részem érzéstelenítéses műtétben, és nekem sokkoló volt)

Ami rossz volt:

A műtét után a légcsövem napokig fájt. Mivel az altatásnál egy csövet toltak le (ezért is hánytam amikor ébredeztek, mert akkor húzták ki a csövet)

Amikor otthon voltam vettem észre hogy a vállam is nagyon fáj, és szinte befeketedett az injekció szúrás helye. Az injekcióra nem emlékszem, mert akkor adták amikor még aludtam.

Ami még rossz volt, hogy az altatás után amikor ébresztettek iszonyatosan szédültem. Szinte forgott velem a szoba. Ezért is aludtam át az egész napot.


De ha újra műteni kell akkor újra altatásban fogom kérni.(úgy néz ki hogy hamarosan megint mennem kell, mert az orrmandulám újra visszanőtt). Nekem még így is jobban megérte mint érzéstelenítéssel.

Remélem tudtam segíteni.

üdv

2012. okt. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, még annyi lenne a kérdésem, h akkor ezek szerint nekem is fognak ilyen csövet letolni? Mármint nekem ugye csak garatmandula lesz.
2012. okt. 12. 08:21
 5/7 anonim ***** válasza:

tegnap 20:05 vagyok


Sajnos nem tudom hogy garatműtétnél is letolnak-e csövet. Az altató orvos elfogja mondani. Nem merem azt írni, hogy szerintem nem, mert eleve a garatban műtenek, mert mivan ha nincs igazam???

De ha majd megtudod, írd már meg, mert kíváncsi vagyok rá.

2012. okt. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a szobatársamat is garatmandulával műtötték és ő altatás közben felébredt és neki az orrából húztak ki egy csövet
2012. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szia. engem februárban műtöttek. Itt Pécsen mondta a fül-orr-gégész aki műtött h minden esetben altatnak. nem tudom, hogy intubálnak-e, minden esetre ha igen, ha nem, én nem érzékeltem belőle semmit, az altatás előtti utolsó pillanatokra emlékszem, aztán képszakadás, köv. kép h ébresztgetnek és nem érzek semmit. Nem hinném h felébredsz közben :D Inkább a gyógyulás a szar, a kórházi dolgok voltak a legbarátságosabbak.
2012. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!