Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véleltelün 2 mg immunszupressz...

Véleltelün 2 mg immunszupresszív gyógyszer vettem be 1 helyett (Prograf), lehet tőle valami bajom, ez már gyógyszertúladagolásnak számít?

Figyelt kérdés
Vesetranszplantált vagyok.
2009. aug. 6. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt itt nem hiszem, hogy meg tudnánk válaszolni, mert ez a gyógyszer annyira speciális, hogy csak szakorvos tudna véleményt mondani. Én azt javaslom, hívd fel a kazelőorvosodat és kérdezz rá, biztos ami biztos.


"Gyógyszeralkalmazási hibákat, beleértve a takrolimusz azonnali vagy nyújtott hatóanyag-felszabadulású gyógyszerformáinak – figyelmetlenségből, véletlen vagy orvosi felügyelet nélküli – helyettesítéséből adódó hibákat figyeltek meg.

Ez súlyos nemkívánatos eseményekhez vezetett, mint pl.: graftkilökődés vagy más mellékhatás megjelenése, ami lehet akár a takrolimusz alacsony- vagy magas szintű expozíciójának következménye."

"A túladagolásáról kevés tapasztalat áll rendelkezésre. Véletlenszerű túladagolást számos esetben leírtak. A tünetek között előfordult tremor, fejfájás, hányinger, hányás, fertőzések, urticaria, letargia, fokozott urea-nitrogén és kreatinin-értékek, emelkedett aminotranszferázszintek.

A Prograf-nak specifikus antidotuma nincs, túladagolás esetén általános szupportív módszereket és tüneti kezelést kell alkalmazni."

2009. aug. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fél évvel ezelőtt 2-őt szedtem... ezért nem vagyok biztos benne hogy baj van. De elmegyek attól.
2009. aug. 6. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem hiszem, hogy baj lenne, talán elég, ha telefonon megkérdezed az orvost.
2009. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy semmi bajom nincs, már 7-kor a reggelit is bevettem, egyébként tegnap este vettem be 2-őt.
2009. aug. 6. 11:23
 5/5 anonim válasza:

Szia! Én már átálltam a Prograf-ra,de velem is előfordult,hogy többet vettem be a kelleténél és semmi bajom nem lett. :)


28/Lány

2010. aug. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!