Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A túl magas koleszterin szint...

A túl magas koleszterin szint gyógyitható?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A koleszterin egy hormon, ami benned képzödik és a zsiremésztést szabályozza, illetvea tesztoszerontermeléshez is szükséges. Mit akarnál ezen gyógyitani: a kérdésed kb ugyanolyna, mintha inzulint vagy epefolydékot akarnál gyógyitani.
2009. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
elnézést rosszul fogalmaztam a koleszterin betegség gyógyitható mondjuk akinek nagyon magas
2009. aug. 9. 11:34
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen gyógyítható. Gyógyszeres kezeléssel és megfelelő étkezéssel.
2009. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A koleszterin egy vegyület,amit döntő részben a máj termel kb 85 %-ban,a többit a táplálékkal visszük be.

Magas érték esetén gyógyszerekkel viszik lejjebb az orvosok,különféle sztatin tartalmú gyógyszerekkel. 2 féle koleszterint szoktak emlegetni,Jó és rossz koleszterint. Az előbbi "takarítja" az utóbbit és ezt a jó koleszterint (HDL)csak kívülről vihető be,főleg mediterrán jelegű étrenddel,olivabogyó-olaj,omega-3 zsírban gazdag hal ételekkel.

Tudni kell hogy maga a koleszterin nagyon fontos a szervezet működéséhez,csak a rossz koleszterin(LDL) "túl billenése" okozhat az erekben lerakódást,és aztán érrendszeri betegségeket.

Az előbb említett ételek természetes módon csökkentik a rossz koleszterin szintet,ezért ezeket célszerű minénél többet fogyasztani,így a jó kolesz bevitele önmagában segít az erekel kapcsolatos problémák csökkentésében.Nagyon sokat vitáznak még ma is a táplálkozás tudománnyal foglalkozók a koleszterinnel kapcsolatban,de 1 biztos..az ahol ezeket az ételeket eszik nap mint nap,ott alig fordul elő szív és érrendszeri betegség vagy ebből adódó probléma.

Ez bizonyított.

2009. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. aug. 9. 23:40
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez nem kifejezetten betegség, hanem a rossz étrend követkeménye, így ezzel "gyógyítható". Persze nyilván aki lusta helyesen táplálkozni, az inkább szedi a gyógyszert...
2009. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fokhagyma napi szintű fogyasztása és a mozgás és a kevesebb hús fogyasztás jót tesz!!
2009. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok


margarinok és különféle gépzsírral készült kenyérre kenhető pacsmagok teljes tiltólistán akárcsak a növényi olajok!!

Állati zsír is csak minimális mennyiségben...


Növények tészták fehérhusok és sok sok fokhagyma!!

2009. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Ha komolyan azt akarod, hogy segítséget találj ebben a kérdésben, akkor én tudnák segíteni.
2009. aug. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
elöször is köszönöm mindenkinek! vki irta h ez nem egy betegség sajnos az nekem is ez a bajom és csak azért kérdeztem h kinek mi a véleménye erről a betegségről! ha vkinek van még vmi tipje h gyógyszereken kivűl még mi segit irjon:) köszi
2009. aug. 26. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!