Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A 102/85-ös vérnyomás mennyire...

A 102/85-ös vérnyomás mennyire számít alacsonynak?

Figyelt kérdés

Mindig is alacsony volt a vérnyomásom. Volt hogy elcsodálkoztak, hogy még nem ájultam el, de akkor még nem is voltam rosszul. De volt olyan, hogy a buszon majdnem elájultam, elfehéredett előttem minden, levert a víz és enyhe hányingert éreztem amit fülzúgás kísért. Az orvos annyit mondott, hogy igyak egy kávét reggel és délután, amit minden nap be is tartottam.

Tegnap szédültem, kimerültnek éreztem magam és nem bírtam koncentrálni szinte semmire, kedvetlen voltam, hamar elálmosodtam.. megmértem a lázam 36,8 fok volt, tehát még hőemelkedésem sem volt, a homlokom is hideg volt, úgyhogy előkaptam a vérnyomásmérőt és megmértem a vérnyomásom ami 102/85-öt mutatott.

19 éves lány



2012. nov. 4. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit, de csak a 102, az alsó érték a 85-ös az teljesen normális.

Mennyit sportolsz? Egyenletes fizikai terhelés kellene a keringési rendszerednek, azt is meg kellene mozgatni. Akár a futás akár az úszás is jó, de a kondi is. Hetente minimum 3x, de ha bírod többször is.

2012. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Felüléseket csinálok... minden reggel az ágyból. Viccet félretéve..

A térdem és a két iskolába járok, mellette meg még ott a gyakorlat is.. emiatt nem tudok sportolni és nem is lenne rá időm. Amikor még nem volt ennyi teendőm kedvemtől függően bicikliztem (volt hogy majdnem 50km-t is), néha futottam, pedig már akkor is kerültem a testnevelés órákat.

2012. nov. 4. 16:43
 3/3 A kérdező kommentje:
véletlenül elírtam, de azért így is érthető :-)
2012. nov. 4. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!