Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nőknek adnak katétert vakbélmű...

Nőknek adnak katétert vakbélműtét után? Lehet ez vakbél?

Figyelt kérdés
Már 2napja fáj a hasam alja középen meg jobb oldajon és ha leülök vagy úgy mozdulo olyan mintha leszakadna valamim jobb oldalt.És most mielött lefeküdtem volna nehézkesen is jártam,kicsit görnyednem kellett h ne fájjon annyira.Meg mikop ültem és előrehajoltam jobban fájt.
2012. nov. 5. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:

2 nap alatt már nem a nehézkesnél járnál,hanem sirva fetrengenél a görcsöléstől ha vakbél lenne.

Egyébként nem katétereznek,volt nekem is vakbélműtétem,rutinműtét,altatnak,3 nap után hazaküldenek.


De ez más lesz,menj el orvoshoz,nézesd meg magad.

2012. nov. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem adnak katétert.


Menj el dokihoz, mert akár lehet vakbélgyulladás is, de csak akkor ha hozzá magas láz társul. Én otthon voltam 2 hétig vakbélgyulladással, mert azt hitték szimpla fertőzés, hiába nyomkodták nem fájt és "csak" fostam, hánytam meg kurv@ magas lázam volt. Ez rég volt, akkor még nem volt mindennapos az ultrahang sem. Később szerencsére észrevették, de már perforálódott, így kimosták a hasüregemet.


Menj el dokihoz, de ha nem vagy lázas, tudsz enni, akkor nem valószínű, ha nő vagy inkább petefészekre gyanakodnék. pl ciszta.

2012. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
25 évesen ciszta?Nincs még gyerek sem.
2012. nov. 5. 15:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
cisztának semmi köze a gyerekhez és a korhoz, nekem 16 évesen volt.
2012. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja a cisztának az ég világon semmi köze a gyerekhez.
2012. nov. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Láz nem kell a vakbélgyulladáshoz,nekem pl nem volt,egyetlen tünet az iszonyú görcsölés volt (úgy kellett ölben vinni,este fájdogált,reggel görcsölve ébredtem,mentő fél óra alatt ért ki,mire 20 perc múlva már a korházban voltam elkezdett perforálódni,rá 1 órára már lábadozóban voltam műtét után...)
2012. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem,ha reggelig még fáj elmegyek dokihoz.Háziorvoshoz vagy a nődokihoz menjek elöbb?És mitől lehet ciszta?
2012. nov. 5. 16:22
 8/10 A kérdező kommentje:
Mára már nem fájt,de elmentem a nődokihoz.Az nem állapított meg semmit.Hasi ultrahangot javasol ,sebészet...vakbélre gyanakszik.
2012. nov. 6. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Alapesetben nem jár katéter vakbélműtéthet, de előfordulhat hogy nem tudsz pisilni műtét után. Ekkor viszont más megoldás nincs.


Azóta gondolom kiderült mi volt? Vakbél?

2012. nov. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az nem derült ki ha az-e,de elkaptam valahonnan valami gombás fertőzést vagy valami hugyuti akármit. Arra kaptam kúpot,gyógyszert meg krémet is. Azóta nem fájt az oldalam.De kitudja...
2012. nov. 25. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!