Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha éppen nyaralás közben jön...

Ha éppen nyaralás közben jön meg a havim, akkor lehet tamponnal fürödni?

Figyelt kérdés

Balatonra megyek a jövőhéten 4 napra a családommal.Az a gond h nekem pont akk van meg a menstruációm.Úgy hallottam h lehet tamponnal fürödni,igaz ez???és fertőzéseket kaphatok el? am. nem szokott sok lenni.általában az első két napomon maximum kétszer-háromszor cserélek betétet(a három ritka):egyszer reggel,aztán délután...és mennyi idő múlva kell tampont cserélni??

köszi a válaszokat

14/L


2009. aug. 12. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
tamponnal fürödhetsz. Asszem 2-3 óránként tanácsos cserélni, de ez biztos rá van írva.
2009. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!

igen lehet fürdeni. Mielőtt bemész a vízbe, cserélj tampont. ha kijöttél, ismét cseréld ki.

És az első 2-3 nap alatt 2-3 óránként kellene cserélni. Bár ez ugye attól is függ mennyi idő alatt telik meg vérrel.

Jó nyaralást!

2009. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Persze, ezért van a tampon :) Csak ha kijössz a vízből, rögtön cseréld ki és nem lesz semmi baj :) (higéniai okoból fontos ez)

Mellesleg az nem túl guszta, hogy ritkán cserélsz betétet, még ha nem is "ázol át", de legaláb nyáron, ha nagyon meleg van, akkor cserélj többször, az is higénikusabb, sokkal!

A tampont is cseréld 4-6 óránként és ha meg nem annyira erős a vérzésed, használj minit, könnyebb használni.


18/L

2009. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
fürödhetsz vele, csak nagyon nagy a fertőzésveszély! szóval ha nem muszáj, akkor ne nagyon áztasd magad, egy-két lemártózás, utána pedig azonnal csere!
2009. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
De jó hogy nem vagyok lány, és önfeledten lubickolhatok :D
2009. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én meg úgy olvastam, ha hirtelen nyalás közben jön meg akkor lehet-e tamponnal fürödni :) sorry :P
2009. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!