Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A héten műtenek, helyi érzéste...

A héten műtenek, helyi érzéstelenítéssel fog történni a műtét. Lehet beszélgetni?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy ha az asszisztensnek vagy akár az orvosnak beszélek az zavarja őt vagy lehet?

Mert egyrészt nekem muszáj beszélnem bármiről csak beszéljek, és másrészről pedig megnyugtat mert eddig 2 hasonló műtétem volt 1 alkalommal nem voltak beszédesek az orvosok és akkor teljesen leizzadtam mert arra voltam kiéleződve,hogy vajon mit csinálhatnak.Máskor pedig az orvos többet beszélt mint én, alig hagyott szóhoz jutni, az annyival jobb is volt.

Természetesen megkérdezem, de mennyire zavarja az orvost?

Úgy többnyire próbálok rugalmas lenni, nem untatom el az életemmel, hanem inkább a műtét kapcsán próbálok beszélni amiről úgy gondolom,hogy ők is szívesen beszélnének, ha meg nem értek hozzá akkor kérdezek,következtetek és válaszolok:)

Gondolom orvosfüggő.



2012. nov. 6. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
igen, simán szoktak beszélgetni szerintem.,
2012. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy tapasztaltad is: orvosfüggő.

Én voltam már bent pár műtéten, vhol az orvos simán magyarázott nekem közben (orvostanhallgatóként voltam bent), megbeszélték az ápolóval meg az altatóssal a heti menüt stb.

Vhol meg annyira koncentrált, hogy kb. azt sem vette észre, hogy ott vagy:DD

Persze ezek altatásos műtétek voltak, de végül is szerintem ez jelen esetben lényegtelen, hisz az a kérdés, hogy az orvost mennyire foglalja le a munkája.

Szerintem kérdezz pár dolgot, és a reakcióból látni fogod, hogy akar-e beszélni vagy nem.

Ha lassan válaszol, akkor is max. egy-két szóban, akkor jó eséllyel ő úgy tud koncentrálni, ha csönd van.

Ha készségesen válaszol, vagy alapból beszélget közben a nővérekkel, akkor nyugodtan beszélj:)

2012. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hogy ott vagyok*
2012. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!