Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitől lesz valaki ennyire...

Mitől lesz valaki ennyire miteszeres? (videó)

2012. nov. 14. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez gusztustalan!!!

Én szeretek nyomkodni, de ehhez hozzá se érnék.

A kérdésedre pedig a válaszom, hogy a tisztálkodás hiánya legfőképp. A piszok eltömíti a pólusokat, és a faggyú nem tud ürülni. (szakszavakat nem tudok, mert egy egyszerű nő vagyok)

Ahol én dolgozom van egy 55 év körüli férfi, akiről tudjuk, hogy ritkán találkozik vizzel és szappannal. Neki is diszeleg pár hatalmas fekete mitesszer az orrán.

És ha belegondolok sok idős embert láttam már, akinek szintén csúnyák voltak.

2012. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem (elsősorban) a tisztálkodás hiányára vezethető vissza, amit egyébként a video felrakója is említ valahol. Részben bőrtípus kérdése is, kinek mennyi faggyú termelődik a bőrében ill. milyen tág a mirigy kivezető csöve. A faggyú (zsír) mindig vízet tartalmazó krémszerű sűrű emulzió formájában termelődik de a termelődés mértéke, a kivezető cső mérete, az arcbőr hőmérséklete határozza meg, hogy mennyi idő alatt jut a felszínre. Ha a kivezető csőben besűrűsödik, akkor eldugíthatja a kivezető nyílást. A napfény hatására meg elszíneződik, feketedik. A férfiak bőre több faggyút termel. Idősebb korban, különösen, ha napfénynek erősebben kitett körülmények között (és persze nem elég gyakori arctisztítás mellett) él valaki, egyre több látható miteszer lesz az arcán. Ráadásul ilyenkor a látásromlás miatt tisztálkodásnál nemigen veszi észre.
2013. szept. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!