Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vitte már valaki pedagógiai...

Vitte már valaki pedagógiai vizsgálatra hiperaktív gyermekét a Vadaskert alapítványhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne hogy vinnem kell a fiamat hiperaktív gyanú miatt pedagógiai vizsgálatra a vadaskertbe, nem tudja valaki hogy az a vizsgálat hogy néz ki? miből áll össze? mennyi ideig tart? Válaszotokat előre is köszönöm!

2012. nov. 26. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, unokatesóm. Ez a kezelésére kidolgozott standard eljárás: [link]


A diagnosztizálása egy pszichiátria vizsgálat, gyerekkel való elbeszélgetés, logikai feladatok, családi háttér vizsgálata. Műszeres vizsgálattal, laborleletekkel nem mérhető. Nem gyógyszeres kezelése szülőnek, pedagógusnak, gyereknek tréning.


Sokszor gyógyszeres kezelését választják. Erre a Ritalin nevű gyógyszert írják fel a gyereknek. hatóanyaga metilfenidát. Látványosan javul tőle a gyerek koncentrációja, tanulása, hangulata, hosszabb távon viszont nagyobb valószínűséggel lesz kábítószeres, mivel ez is egy kokainhoz és metamfetamin hasonló szer, bár a legjobban kikísérletezett, ezért kedvelt és relatív biztonságos party drogként használják nem nagyobb adagokban, mint amit gyereknek is napi rendszerességgel felírnak, kb. 40mg. Google-ben érdemes rákeresni. Anyukák egyszerűen le vannak döbbenve attól hogy milyen csodálatos a hatása, a baj az hogy nem mérlegelik az hogy milyen következményeket okoz.

2012. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Hát én nagyon elenne vagyok a gyógyszeres kezelésnek mert nem szeretném ha folyamatosan gyógyszereznék a gyereket! Remélem bebizonyosodik h csak túl eleven :( és bent is kell maradnia a gyereknek?
2012. nov. 26. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A Vadaskertbe szinte 80%-nak ritalint adnak.... és ráfogják minden gyerekre hogy hiperaktív...

Én voltam ott gyerekként, nem vagyok hiperaktív, de kitalálták, hogy szedjem. És akiket megismertem a többi gyereknek is csak úgy adagolják ott.

Jó van aki tényleg hiperaktiv.

2013. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na meg a Ritalin közel sem olyan káros mint ahogy az emberekkel el akarják hitetni
2019. aug. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!