Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel óta nagyon fáj a...

Vérvétel óta nagyon fáj a karom, nem bírom teljesen kinyújtani. Egy nappal a vérvétel után elkezdett lilulni. Mitől lehet? Megmutassam orvosnak?

Figyelt kérdés

A vérvétel után vagy 10 percig nyomtam a vattát a helyére ahogy kell, és utána amikor öltöztem volna, már nagyon fájt a karom. Nem bírtam teljesen behajlítani, sem kinyújtani. Egy nappal később elkezdődött lilulni, a vérvétel helye körül (könyökhajlatban) és terjed lefelé végig az alkaromon és még a könyököm felett is van két-három kisebb lilafolt. Egyre rosszabbnak tűnik és két nap után még mindig nem bírom kinyújtani a karomat, nagyon feszül a könyökhajlatban, olyan mint egy durva izomláz.

Sokszor vettek már tőlem vért, de így még nem jártam... valakivel történt már ilyen?



2012. dec. 1. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
eltrafálták a vénádat...:/ ha egy hét után sem változik, akkor esélyes, hogy be is gyulladt, de szerintem ez pár napon belül elmúlik, addig bírd ki! :)
2012. dec. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

viszonylag könnyű eltrafálni egy vénát, kicsit oldalabbra szúr a nővér, és megvan a baj, de ez komoly egészségügyi problémát nem jelent, inkább csak kellemetlen

Az meg természetes, hogy feszül, mert egy csomó vér került az interstitialis térbe...de majd fel fog szívódni szépen :)

2012. dec. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint a látszat ellenére nem kell aggódnom... közben elkezdtem Liotonnal kenegetni, hátha akkor gyorsabban javul.

2012. dec. 2. 11:47
 4/6 anonim válasza:
Bocs, hogy ide írok kérdést de látom itt volt rá válasz. Nekem ugyanez a problémám viszont több mint egy hete nem javult, lehet, hogy begyulladt...Mit lehet vele ilyenkor tenni?
2015. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én visszamentem dokihoz, mert totál bekékültem, az alkarom mindkét oldalán és a felkarom egy része is, és alig bírtam a kezem kinyújtani, meg emelni vele, mert fájt minden mozdulat. Mivel apukám trombózisban halt meg, így a kockázat miatt végül alaposabban megnéztek (igaz kórházi ismerős közbenjárására), csináltak vénaultrahangot is, meg újabb vérvételt, hogy minden rendben van-e. Valószínűleg átszúrta a vénámat a vérvételt végző nővérke... Nekem legalább két-három hét volt, mire felszívódott teljesen, addig érzékeny volt a karom, lioton gél és időnként jegelés segített. Doki egyébként azt mondta, hogy amennyire tudom, próbáljam kinyújtani-behajlítani időnként a karomat, az elején piszokul fájt, aztán egyre jobban ment.

Ha ilyesmi gondod van neked is, és nem javul, szerintem menj vissza a biztonság kedvéért!

2015. máj. 28. 15:06
 6/6 anonim válasza:
Köszönöm szépen a segítséget és a gyors választ. Megpróbáltam amennyire tudtam kinyújtani és tényleg segített. :)
2015. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!