Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha THC van a szervezetben az...

Ha THC van a szervezetben az befolyásol egy műtéti altatást?

Figyelt kérdés
(hosszú évek "munkája")
2012. dec. 6. 17:19
 1/5 tetris ***** válasza:
80%
Szerintem az altatóorvos jobb, ha tud róla. Legalább neki feltétlenül szólj. De igazság szerint jobb lenne, ha az operáló orvos is tudna a THC-ről, mert esetleg műtét közben kaphatsz olyan szert, ami ütközik vele. Orvosi titoktartás kötelezi őket, nem lehet bajod ebből.
2012. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem engem műtenek, hanem a barátomat, mondtam neki legalább addig álljon le de nem akar v nem tud... féltem őt... hasi műtétje lesz 1 hónapon belül... a teljes labor nem mutatja ki ha nem kérik konkrétan igaz?
2012. dec. 6. 17:50
 3/5 tetris ***** válasza:
Így van. Csak a célzott THC vizsgálat mutatja ki. A sima vérvétel nem.
2012. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Orvosi titoktartás nem létezik, ezt azért hozzátenném.

Mikor befekszik a kórházba, úgyis kikérdezik, hogy fogyaszt-e alkoholt, kávét, kábítószert, gyógyszert, szóval ott úgyis kiderül, hacsak nem tagadja le. Nem hiszem, hogy bármi gond lenne belőle (ha régóta fogyasztja, hozzászokott a szervezete, így nem kéne, hogy hatása legyen az altatásban), de szerintem ezt nem ciki bevallani, így jobb az őszinteség.

2012. dec. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A THC nem befolyásolja az altatást. Az opiátok igen (morfium, heroin, kodein). Ez is "csak" olyan mértékben, hogy a műtét alatt a fájdalomcsillapító opiát (Fentanyl és társai). Nos, ha a szervezete hozzá van szokva akkor "liter számra" lehet önteni bele, akkor sem fog hatni...végül is magával fog kitolni, mert a fájdalmát nem tudják mivel kezelni. Ha nem vallják be, akkor is rá fognak jönni, hogy morfinista az illető. De a THC egyáltalán nem gáz...
2013. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!