Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lábfájdalommal küszködök...

Lábfájdalommal küszködök esetleg valaki valami megoldás?

Figyelt kérdés
Teremben fociztunk tegnap (mivel foci játékos vagyok) és poros volt a parketta. Egyik lövésnél a támaszkodó lában megcsúszott, és megroppant. Akkor még nem fájt igazából, de ma már nem is tudok rálépni egyáltalán. És az a furcsa hogy kifelé hajlott a bokám, és a belső talpélem az ami irdatlanul fáj, a sarok felé be van dagadva és lilulni kezdett. Esetleg valakinek ötlet hogy mi lehet és mennyire súlyos?

2012. dec. 31. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Így nem lehet megmondani, hogy mennyire súlyos.

A testvéremnek hasonlóan "tört alá" a bokája, nem csinált vele semmit, csak lefeküdt, hogy ne terhelje. Pár óra alatt bedagadt, bevittük a baleseti sebészetre, fekvőgipszet tettek rá (utána járógipszet is kapott)

Nekem is "alátört" a bokám pár éve karácsonykor (kifelé, mint neked), szintén feldagadt, belilult. Én nem mentem vele orvoshoz (ügyeletkor a legközelebbi röntgen lehetőség 50 km-re van) Vizes borogatást tettem rá (sajnos az ólomecetet már nem lehetett akkor sem kapni), és felpolcolva pihentettem. A lilulás ellen nadálytő oldattal kentem (ha nem tudsz oldatot szerezni, megteszi a krém is) Sajnos vagy borogatni tudtam és akkor lilult, vagy nadálytővel kenegettem és akkor dagadt. Ezért felváltva borogattam és kentem. Ezt kb. másfél-két napig. Utána fásliztam még egy jó darabig.

Próbáld meg te is borogatni és nadálytővel kenni, valamint pihentetni (felpolcolva)

Ha úgy érzed, hogy tovább rosszabbodik, menj el az orvoshoz (megröntgenezi, de akkor is begipszelik ha nincs törés, "csak" ficam)

2012. dec. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kicsivel javult a helyzet. Már rá tudok állni. Még várok 1-2 napot hátha lesz valami javulás :D
2013. jan. 1. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!