Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Öngyilkosság, depresszió...

Öngyilkosság, depresszió kihez fordulhatnek segítségért? Budapest.

Figyelt kérdés
A családomat persze nem avattam be, 2 éve mindennap úgy fekszek le hogy bárcsak ne lenne holnap... mostanában egyre többet gondolok az öngyilkosságra...
2013. jan. 8. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:

(lelki)segélyvonalak [link]


próbálkozz náluk, az öngyilkot meg hagyd a fenébe

2013. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" 2 éve mindennap úgy fekszek le"

1.lépésben megpróbálnál ezen változtatni?

Vedd végig a napodat, gondold végig- minden ítélkezés nélkül, tényszerűen, minden este lefekvéskor.

Nagyon érdekes hatása van. Működik..

2013. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként szeretném az életemet, ha nem lennének azok a gondok amik vannak ( azokat sajnos nem tudom megoldani... nem is lehet...)...
2013. jan. 8. 09:57
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

"Bizonyos dolgok hatalmunkban vannak, más dolgok nincsenek.


Tőlünk függ a véleményünk, az ösztönös vágyunk, a törekvésünk és ellenszenvünk, egyszóval mindaz, amit egyedül alkotunk meg. Nem tőlünk függ a testünk, a vagyonunk, a hírnevünk és a tisztségeink, tehát mindaz, amit nem egyedül hoztunk létre.


Azok a dolgok, amelyek hatalmunkban vannak, természetüknél fogva szabadok, semmi sem akadályozza, semmi sem köti őket. Azoknak a dolgoknak azonban, amelyek nincsenek a hatalmunkban, nincs erejük önmagukban, másoktól függenek, egy kívülálló megakadályozhatja vagy elsajátíthatja őket.


Emlékezz erre: ha a természetüknél fogva függő dolgokat függetleneknek tartod és a más dolgait sajátaidnak tekinted, akkor minduntalan akadályokba ütközöl, bánkódni és háborogni fogsz, káromolod az isteneket és az embereket, de ha csak azt tartod a tiednek, ami valóban a tied, a más tulajdonát pedig a helyzetnek megfelelően a másénak tartod, akkor sohasem leszel a kényszer hatalmában, senki sem fog utadba állni, nem fogsz senkit szidalmazni és vádolni, és semmit sem kell majd akaratod ellenére végrehajtanod; senki sem árt neked, és nem lesz ellenséged sem, mert nem történik veled semmi baj.


Ha erre a nagy dologra törekszel, emlékezz rá, hogy nemcsak ímmel-ámmal kell utána vetned magad, hanem ennek a kedvéért bizonyos dolgokról teljesen le kell mondanod, más javak megszerzését pedig el kell halasztanod; ha azonban a lelki nyugalmad megszerzésére is törekszel, és uralkodni és gazdagodni is akarsz, könnyen megtörténik, hogy ezeket sem éred el, mivel az előbbire vágyakozol: de biztosan elveszíted azt, ami egyedül hozza létre a függetlenséget és a boldogságot.


Minden kellemetlen képzet felmerülésekor nyomban jegyezd meg: "Te csak képzet vagy, és egyáltalán nem az, aminek látszol." Ezután vizsgáld és ítéld meg a képzetet elveid alapján: legelőször és legfőképpen abból a szempontból, vajon oly dolgokra vonatkozik-e, amelyek hatalmunkban vannak, vagy pedig olyanokra, amelyek nincsenek hatalmunkban. S ha valami olyanra vonatkozik, ami nincs hatalmunkban, mindig kéznél legyen ez a mondás: "Semmi közöm hozzá!"

2013. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ezvan már 17 éves korom óta most vagyok 20... lefekszek aludni sose akarok felkelni megakarok halni. Nekem van okom rá, volt tavaly a szalagavatom senki se jött el se a nagymamám se a családom, nincsenek barátaim, haverjaim, senki, nincs kedvem tanulni dolgozni élni. Ez a kiskori trauma miatt van szerintem, kiskoromban mindenki kiközösitett szüleim vertek, iskolában kék zöld lila foltosra ertek én voltam a boxzsák a lányok kicsúfoltak pedig én fiú vagyok azt mondták hogy büdös vagyok, szóval nem fejlődtem. Ha lenne családom mondjuk a gyerekeknek semmit se tudnék felmutatni engem a szüleim nem neveltek scak vertek most se és sohasem adtak tanácsokat tehát ha lenne majd családom a gyerekeknek mit mutatnék fel.? Ha van élet a halál után akkor jó lenne mégegy nekem elölről kezdeni de jobban, ha nincs akkor pedig egyáltalán minek élni.? Úgyis pénzről szól a világ.
2013. jan. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. EGyébként én mindennap végigondolom a napomat azért akarok meghalni. 17 évesen dolgoztam kevés pénzért, aztán 17 és fél évesen beiratkoztam egy másik gimnáziumba nekem s szüleim megigérték hogy legalább 1 sportot kifizetnek vagy valami hobbit ami tetszik nekem hogy legalább ne itthon legyek mindig mondták hogy majd-majd aztán hopp 18 hopp 19 éves lettem. Hogy teltek el a npajaim, suli utána itthon tvztem gépeztem mert nem adtka pénzt semmire. Kb. ez volt a napirendem: Felkeltem suli hazajöttem gép aztán alvás. Aztán most novemberben betöltöttem a 20-at azóta sem változott semmi. És én igazságtalannak tartom hogy más elkényesztettett tinédzser mindent megkap, én legalábbis olyan köröket ismertem és azt csinálhatja tanulhatja amit akar. Minden ember egyforma, de ez a pénz mert a PÉNZ szmít a mai világban, tehát a pénz tönkreteszi az embereket.
2013. jan. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát egyébként pontosan, bár ha én öngyilkos leszek robbantok a parlamentbe az biztos.... legalább pár ezer embernek szerezzek egy boldog napot...
2013. jan. 9. 09:43
 8/8 anonim ***** válasza:
7-ez egy nagyon nagy tévedés.. Minden tettünknek következménye van. Ok-okozati törvényszerűség van a létesültek világában. A keleti filozófiák ezt nagyon logikusan végigvezetik (ha érdekel titeket, ajánlok erről írásokat. A gyilkosság - és az öngyi. is az-, rossz karmát csinál. Nagyon rosszat. Ez úgy jelentkezik, hogy valamitől szabadulni szeretnél- de még jobban belekötöd magad karmikusan, amitől szabadulni akarsz. Buddha tanításaiban meglelhetitek a valódi szabadulás mikéntjét. A szenvedéstől való szabadulást. Mert létezni szenvedéssel jár. Ha nem lenne igaz a tanítása - amit azok is éreznek, akik nem foglalkoztak teoretikusan ezekkel- akkor nagyon sokan öngyik lennének. De egy világ van- és nem lehet egy ilyen döntéssel "kilépni belőle" - nincs hova kilépni- mert EGY van.
2013. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!