Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 1 vérvételen kiderült, hogy...

1 vérvételen kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködéssel küzdök. Testépítéssel foglalkozom hobbi szinten. Fehérjét, vitaminokat szedek. Szteroidokat soha. Mik lennének a normális értékeim? Befolyásolhatják-e az értékeimet a táplálék kiegészítők?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok,22 éves. TSH-m 5.56miu/l, T4 16.29pmol/l, T3 5. 04pmol/l
2013. jan. 15. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha még kicsi az eltérés (nem emlékszem az optimális intervallumra, de nekem is alulműködésem van) akkor megpróbálhatod a szelén-jód kombinációt, hátha helyre hozza vagy megtartja, hogy ne romoljon tovább, de vérvétel kell majd utána. Jódot kell enni, de az csak szelénnel tud felszívódni. Nekem mondjuk nem segített de mintha nálam a TSH érték 300 lett volna :S
2013. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, jó lenne 2 alatt lennie a TSH-nak a te korodban, főleg 1 körüli érték a jó.

Kéne egy ATPO vizsgálat is, amire most már csak szakrendelés küldhet, vagy saját költségen megcsináltatható. (2000 Ft körül van az ára) Ebből látszódik autoimmun eredetű e pm alulműködés. Ha igen,akkor jódot nem szabad szedni.

Fontos a szelén, D vitamin. (szelént tartalmaz a paradió, 1-2 szem fedezi belőle a teljes napi szükségletet, piacokon szokták árulni a magosok. Többet nem érdemes szedni, mert a többlet sem tesz jót)

Nekem 6 volt a TSH-m, étrend változtatással lejjebb tudtam vinni, most 3 egyelőre. Fontos elhagyni a glutént,szóját (sajnos a táplálék kiegészítőkben ez van), tejtermékek is okozhatnak gyulladást sok embernél, szóval lehet ezeket is csökkenteni kéne, vagy elhagyni. Van úgynevezett közönséges galajtea, amit inni kell, ez is jó hatással van a pajzsmirigyre.

2013. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj h a táplálékkiegészítőkben tejsavó van, az okozhat ezek szerint gyulladást. Egyelőre még megyek ultrahangra. Kivizsgáltatom szépen magam. STB. Vasat szedek és jódozott sót.. Érdekes, mert énis az olvastam h 3-asig jó a TSH, de a papíromon a referenciatartomány 4.2-ig jó.. Ami érdekes, hogy a háziorvos teljes kivizsgálás nélkül a vérkép alapján már írt L-thyroxint, illetve koleszterin csökkentőt (és meg is magyarázta nekem, hogy a magas koleszterin nem a pajzsmirigy alulműködés függvénye - pedig de..). Az a baj, hogy SZTK alapon nagyon lassan megy. 1 magánkórházban pedig 1 vagyonba kerülne a kivizsgálás.
2013. jan. 18. 22:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A jódozott sóban sajnos olyan jód van, ami nem fog segíteni és valamelyik fajta pm betegségben egyébként is tiltott a jód. Elég baj, ha kivizsgálás nélkül írják fel a gyógyszereket, én nem venném be. Nálam gyógyszer nélkül is javult a TSH és ha elkezdi valaki a gyógyszerszedést, akkor még inkább csökken a pm működése és lehet szedni életünk végéig. A koleszterin nekem normál szokott lenni.

5-6 évvel ezelőtt még 2-ig volt a TSH felső határa, azóta tolták ki 4,2-ig (sokba került a sok pm beteg kezelési költsége és spórolni akarnak). Fiataloknak 1 körül kéne lenni, az időseknél fogadható el az orvosok szerint a magasabb érték. (gondolom, rájuk nem akarnak annyira költeni)

2013. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A koleszterin csökkentőt szerintem ne szedd be, nekem azt mondta az endokrinológus, hogy a pm alulműködéstől magas,m és ha rendezőik a TSH érték, akkor a koleszterin is a helyére kerül. Ha nem, akkor nem a pm-től volt magas az érték, de addig felesleges beszedni, mert többet árt, mint használ. Tudom sokára kapni időpontot sztk-ba szakrendelésre, de szerintem a koleszteringyógyszerrel várj inkább addig, míg ki nem kéred a szakorvos véleményét róla.
2014. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!