Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Évek óta nem fizetem a TB-t....

Évek óta nem fizetem a TB-t. Jogom lesz majd GYES-re, CSP-ra, ha babám születik?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Még orvosi ellátásra sincs jogod.

Be kell fizetned visszamenőleg a TB-t amióta nem fizeted.

Ellenkező esetben a szülést is kifizetheted.

2009. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És ha külföldön szülök? Azért mert azt meg tudom oldani. Amikor átadom a kérelmet a GYes-re, csp-ra, ellenőrzik, hogy fizettem e a TB-t?
2009. aug. 29. 21:20
 3/16 anonim válasza:
67%
Persze majd mi fizetjük helyetted :) Mégis mit gondoltál hogy majd fizetnek neked mikor te nem fizetsz? Logikus hogy NEM!
2009. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Élősködő.
2009. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy ellenőrzik. Ahogy egyszer elmész orvoshoz, akárcsak egy gyógyszert feliratni, az orvos számítógépe azonnal kivágja, hogy nincs TB-d mostantól mindent fizetsz.

Külföldön is kifizettetnek veled minden ellátást. Ha pedik kint fizeted a TB-t akkor csak annak az országnak a juttatásai járnak neked, a magyarok nem.

2009. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mennyi időre visszamenőleg fizetettnek? 2000 óta külföldön éltem, ezért maradtam el.
2009. aug. 29. 21:28
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Szóval úgy gondoltad, hogy külföldön szülsz, és itthon kapod a támogatásokat?


Mielőtt bármit is kapnál, ellenőriznek, hiszen pl a gyed alapja az a jövedelem, ami után járulékot fizetsz.


csp jár, az semmihez sem kötött-12200 Ft a legkisebb összege


Egyébként miből élsz? Nem félsz egy ellenőrzéstől? (adó, tb)

2009. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg Mo-n élsz? Vagy most költözöl vissza? Ha máshol fizettél tb-t az esetleg beszámítható.
2009. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is lehet ebből egy kis kavar. Csp-t még talán kapsz, de mást nem hiszem.
2009. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldön fizetted, akkor nem kell pótolni itthon. Bemutatod a kinti befizetéseket és akkor csak akkor kell elkezdened itthon fizetni, amikor abbahagyod kint.

Csp a gyereknek jár, azt, hogyha magyar állampolgár lesz akkor kap. Gyest nem tudom.

2009. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!