Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek a nyaka a kisagy...

Ha valakinek a nyaka a kisagy alatt becsípődik, az okozhat kisebb memóriazavart, koncentrációs nehézséget, illetve érző ingerek csökkent mértékű feldolgozását ( magyarul, ha megütöm a lábam nem érzem annyira, mint mondjuk még fél éve)? 18F

Figyelt kérdés
Ez a nyaki idegbecsípődés kb. 2 hónapja van.

2013. jan. 16. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:
A fájdalomérző receptorok a bőr mélyebb rétegeiben illetve az izmokon vannak. Az ezekről a helyekről induló idegek belépnek a gerincvelőbe, és a fehérállomány hátulsó felszálló pályáján keresztül közvetlenül eljutnak a nyúltvelőig. Itt átkapcsolódnak, átkereszteződnek a másik oldalra, átmennek a talamuszon, ami rendezi az információt, és végül a nagyagykéreg érzőközpontjában feldolgozódik az információ. A kisagynak semmi köze ehhez a folyamathoz, a kisagy a mozgáskoordinációért felelős, de a nyúltvelő pont a kisagy alatt van. Szóval ha kisagy alatti becsípődésed volt, akkor lehet, hogy a pályák sérültek a nyúltvelőnél. Memóriazavart (szerintem) nem okozhat, mert azért a hippocampus felelős, és az messze van a nyakszirttől, a koncentráció pedig a frontális kéregben van. De erről egy orvost kérdezz meg, én nem értek hozzá annyira, csak egy bioszfaktos gimnazista vagyok :)
2013. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!