Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tehetnék? (Sürgős)

Mit tehetnék? (Sürgős)

Figyelt kérdés
Elvileg Lumbágóm van, 16 éves vagyok, lassan profi szinten snowboardozom, ezt szeretem,sőt imádom csinálni.Eddig 2szer jött elő a hátamban ez a cucc, szeptemberben, ott fekudtem 1 hetet aztán megjavult. amúgy nem sportolok, csak a hó, most voltam 1 hétre, és utána megint megfájdult. második hete ágyban vagyok, szedek gyógyszert, de semmit nem javult. mit tegyek ellene?? nagyon nem akarom ezt, hogy ilyen maradjak életem végéig és ne tudjak többé deszkára állni. ui: a dohányzásnak van valmilyen hatása a hátamra?? kérlek normális válaszokat, nagyon el vagyok keseredve :(

2013. jan. 17. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

a dohányzás gyengíti az immunrendszered, és az idegrendszered is. c vitamin hiányt okoz a dohányzás. szerintem valami retard c-vitaminnal lehetne hosszú távon orvosolni ezt.

közvetlen nincs szerepe a dohányzásnak ebben, de azért nem tesz jót.


ui: hogy lehet egy sportot profi szinten űzni, hogyha nem sportolsz rendszeresen??


16F

2013. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

csak ősztől tavaszig csúszok, vagyis csúsznék, ha jó lenne végre a hátam.. gerincsérvem lehet? elolvastam a tüneteit:


Az ágyéki gerincsérv tünetei


A porckorongban alig vannak érzőidegek, ezért a gerincsérv sokáig teljesen tünetmentes is lehet. A gerincsérv maga lassan, legtöbbször hosszú évek során alakul ki, így az első tüneteit legtöbbször nem maga gerincsérv, hanem a sérvet okozó rossz testhelyzet miatt kialakuló derék könyéki izomfájdalmak adják.


Ha kialakult a gerincsérv, akkor a legtipikusabb jele a derékfájás, mely fokozódhat előre hajlásra, emelésre, mosogatásra. Gyakran előzi meg a sérves tüneteket fél évvel- egy évvel a komoly tünetei előtt egy-egy tévesen idegbecsípődésnek nevezett jelenet, melyre sajnos legtöbbször „egyszerű lumbágó” jeligével rálegyintenek, ahelyett, hogy komoly előjelnek tekintenék a problémát.


A helyzet romlásával a fájdalmak kisugározhatnak a lábba, fartájékba, vagy az ágyékba. Jellemző a lábzsibbadás, hangyamászásérzés, melyek a derékból – csípőből indulnak el, és terjedhetnek a lábfejig. Ezeknek a kellemetlen érzéseknek az oka, hogy a kiboltosuló porckorong érinteni kezdi a mögötte kilépő idegszálak kötegét, az ideggyököt.


A gerincsérv további romlásával izomgyengülés alakulhat ki a sérv által érintett ideggyök lefutása mentén. Ezknek a tünetnek a segítségével könnyen ki lehet következtetni, hogy melyik porckorong érintett.


Szerencsére még ebben az esetben – ha egy értelmes és oki szintű terápiát kap az ember- is legtöbbször gyógyítható a gerincsérv műtét nélkül.


A műtét egyedül a Lófarok szindróma (Cauda szindroma) esetén válik azonnal szükségessé.

Érzészavar a gáttájon, székelési-vizelési zavar: a beteg vizeletét nem tudja tartani, vagy vizelete nehezen indul, elakad, fájdalma mindkét alsó végtagba sugárzik, rohamos izomgyengülés mindkét lábban.


és most iszonyatosan félek.

2013. jan. 18. 02:31
 3/4 Lienah ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mit takar az hogy "elvileg" van lumbágód???? Orvos látta???


A lumbágó gyakorlatilag egy "idegszál" becsípődés a gerinc Lumbális szakaszán. Nekem is néha van (ha egyszer előjött, előjöhet többször is ha nem figyelsz oda rá)...

Nagyon fontos, hogy szinte minden lumbágót hosszú ideje fennálló, egyre erősödő derékfájás előzött meg.A Gerincgyógyító Masszázsterápia segítségével igen hatékonyan lehet az lumbágó kiváltó okát megszüntetni és visszaállítani a vázrendszer teljes egészét a szimmetriába. A gerincsérv meg nem múlik el!!! szóval azt zárd is ki addig amíg nem az orvos mondja! (és egy jó tanács, ne a netről "orvosold" magad, inkább menj el orvoshoz (magamról tudom, hogy ha végigolvasnék egy mittomén végbélrák tünetei részt, tuti produkálnám a tüneteket)...

2013. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
voltam orvosnál, lumbágót diagnosztizáltak, most végzek gyógytornát és fekszem. szerencsére javuló tendenciát mutatok, mert már többször is voltam orvosnál, (3szor,) szóval most fekszem. remélem hamar elmúlik. köszi a válaszokat!:)
2013. jan. 31. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!