Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz hogy agyrázkódásos...

Igaz hogy agyrázkódásos sérültet nem szabad hagyni elaludni mert veszélyes?

Figyelt kérdés
Ha igaz, miért nem, milyen olyan folamatok zajolhatnak le ami miatt ez veszélyes?

2013. jan. 20. 03:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Fenn áll a kómába esés kockázata, ezért kel ébren tartani.
2013. jan. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. És ennek mi a testi oka?


Jól mondom hogy szakszerüen ugy mondják hogy fiziológiai oka vagy az mást jelent?

2013. jan. 20. 04:42
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
De ha tenyleg faradt es nem hagyod pihenni esetleg nalad is agyrazkodas lephet fel a beteg altal. Olvastam ilyen esetekrol bizonyos Rejto Jeno altal.
2013. jan. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ian Catman ***** válasza:

Ne haragudj, de rosszul van feltéve a kérdés.

Ha szakember vagy, nem kérdés, hogy nem hagyod ott.

Ha nem vagy szakember, honnét tudod, hogy agyrázkódása van? Az egy orvosi vizsgálat dolga.

Ha tehát csak gyanúja is van, és amatőr vagy, NEM szabad magára hagyni. Stabil oldalfekvés, és minél előbbi mentő. De ha orvos vagy, akkor ez nem lehet kérdés.

2013. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hajmeresztő elképzelés hogy orvos vagyok behoznak egy beteget én pedig belépek a gyakorikérések.hu ra s megkérdezem mit kell tennem vele:))))))


Vannak olyan szituk mikor a mentő nem jön azonnal. Erre a szitura szól a kérdés. Te kérdésedre igazitva: a stabil oldalfekvésben levő beteget ha fejét érte ütés igyekezzzünk szóval tartani hogy ne aludjon el vagy az csak egy tévhit hogy veszélyes elaludni?


És ujból kérdezem mi a fiziologiai oka ennek?

Nem nem azért kérdezem mert kezdő orvos vagyok és itt állok bemosakodva agyműtét elött kezemben a szikével. Egyszerűen csak érdekel,

2013. jan. 22. 10:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez a minnél elöbb mentő is elég hülye válasz. Nem én döntöm el mikor ér oda a mentő, én csak hivom. Nincs varázspálcám hogy mentőt teremtsek oda de azonnal.
2013. jan. 22. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!