Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fiam 9 éves és ma 3. napja,...

Fiam 9 éves és ma 3. napja, hogy van láza. Tegnap 39 fok ma csak reggel volt neki és délután 38 fok. Szerintetek mit csináljak vele, hogy lemenjen a láza? És szerintetek hány napig fog még tartani?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megint legalább 39 fok, akkor hűtő borogatással is lejjebb vihető. Nem csak lázcsillapítókkal.
2013. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg vidd el orvoshoz. Egy ekkora gyerek szervezetét megviseli a hosszan tartó láz, sőt, rámehet a szívre is például.
2013. febr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
már voltunk de csak csillapítókat ajánlott....
2013. febr. 6. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyerek gyakran és könnyen belázasodik? Látszólag nagyon elesett? Panaszkodik, és csak alszik szinte? Vannak olyanok, akik könnyen lázasodnak be, és nem is keltenek annyira beteg benyomást még 39 fokos lázzal sem, mások meg már 38 foknál nagyon rosszul vannak... (Magamról annyit, hogy én például ha belázasodtam - ez gyerekként kb. 2x fordult elő - akkor komoly baj volt, az orvos nem küldött haza egy lázcsillapítóval. Azóta is csak nagyritkán vagyok lázas, és akkor baj van, pl. szalmonella.) Ha kétségeid vannak, vidd el az ügyeletre inkább, minthogy baj legyen. Egyébként pedig hűtőfürdő, vizes lepedő segíthet levinni, ha a gyógyszerek nem használnak.
2013. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!