Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szóval tb nélkül nincs fogásza...

Szóval tb nélkül nincs fogászati ellátás?

Figyelt kérdés

még akkor kaptam időpontot, mikor volt mhelyem akkor rendszeresen jártam, de hirtelen megszünt és a munkaügyi által sem kapok már támogatást, párom fizuja épphogy elég, nem tom magam után fizetni! nem fáj semmi ilyesmi csak ellenőrzésre kellene mennem

Köszönöm


2013. febr. 11. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Munkaviszony megszűnése után még 45 napig van érvényes TB ellátásod.

Amúgy meg ha nem vagy szociálisan rászorulva, ami után a területileg illetékes önkormányzatnál tudsz több információt szerezni, akkor magad után kell fizetni. És ne azt nézd, hogy fogászat és csak ellenőrzés. És ha valami súlyos betegséged lesz, az nem azt jelenti, hogy nem fognak ellátni. Ellátnak, a fogászaton is, csak utána majd ki kell fizetni az ellátást.

Szóval ezt minél előbb intézd el.

A párod a férjed, vagy csak együtt jártok? Mert ha egyedülálló vagy papíron és nincs munkahelyed, olyan jövedelmed vagy nagy értéked, akkor jogosult lehetsz a szociálisan rászorultságra.

De ha házas vagy és a férjed jövedelme több, aminél az 1 főre jutó jövedelem meghaladja azt a határt, ami még belefér a rászorultsághoz, akkor nem vagy rászorult, sajnos ez nagyon alacsony, 1 főre 28500 Ft, akkor mindenképpen fizetni kell magad után, akár a férjed fizujából.

Különben ha valami miatt orvoshoz kerülsz, akkor annak a költsége jóval nagyobb lesz, mint a TB ellátás fizetése.

2013. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vőlegényem, végülis élettársak vagyunk, mondták hogy mondjam h egyedül élek, de azt is hallottam h kijönnek ellenőrizni, hazudni nem akarok, igen tudtam h 28 500... annyit megkeres... de az se elég a megélhetésre
2013. febr. 11. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogynincs. Sőt a Tbre nagyon is kevés ellátást csinálnak. A többségük így is úgy is fizus.
2013. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"vőlegényem, végülis élettársak vagyunk, mondták hogy mondjam h egyedül élek, de azt is hallottam h kijönnek ellenőrizni,"


És hogy ellenőrzik? Van e még egy fogkefe a fürdőszobában? Mert attól hogy egyedül élsz nem lehet egy olyan barátod aki néha nálad alszik? Minden marhaságot belegelsz?

2013. febr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a szüleivel élünk, közös az udvar, csak külön házrészban vagyunk
2013. febr. 11. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, anyósomék is így jártak, hogy kevés a jövedelem, de a szociális rászorultsághoz nem elég, viszont a bolthoz, a számlákhoz sajnos igen, így azt a havi 6000 párszáz forintot kiszorították, mert tényleg, ha valami gond van, az sokkal többe kerül.

Amúgy meg ha nem vagytok házasok és nem éltek bejegyzett élettársakként, hát...én lehet megpróbálkoznék azzal a szociális rászorultsággal.

Ismerek olyan párt, akik elváltak, a pasi külön lakcímre jelentette be magát, hogy az anyuka mindenféle támogatást megkapjon a gyerekek után, mivel hogy papíron egyedülálló lett. És a valóságban ugyanúgy együtt éltek. És az égvilágon senki nem szólt érte, pedig kis településen éltek, ahol mindenki ismert mindenkit és a szomszéd mindig jobban tudta, hogy mi van nálatok, mint ti magatok.:)

Persze nem azt mondom, hogy ez a jó példa, de van akik megcsinálják.

Ti meg csak együtt éltek, de egyébként még semmi olyan elkötelezettségetek nincs hivatalosan egymás iránt, szóval ez azért nem ugyanaz.

2013. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazad van, lehet megéri kockéztatni
2013. febr. 11. 11:56
 8/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
Hallgass a 6. ra! Én se vettem soha igénybe, de neked az jár!Sajnos eljött az az idő amikor egyre többen rávannak szorulva.Szerintem nálad sokkal több pénzből élők kapják érdemtelenül, akik azt se tudják mi a munka?
2013. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!