Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért piros még mindig a TB-m?

Miért piros még mindig a TB-m?

Figyelt kérdés
Lényegében esti tagozatos gimnáziumba járok, amely TB ellátását az állam nem támogatja. Munkahelyem nincs, ezért igényeltem az önkormányzatnál a szociális rászorultságot amelyet el is fogadtak. Jött egy válaszlevél amely egyben egy igazolás is volt. Azt tartalmazta, hogy idén szeptemberig a lap érvényes és bárhol ha bemutatom akkor kötelesek egészségügyileg engem ellátni. Na most. Így az önkormányzati TB támogatást megkaptam, de a nagy, városi TB intézmény még mindig küldözgeti nekem a csekkeket, hogy adjam fel, mert piros a TB-m és így nem lehet egészségügyileg ellátva. Ilyenkor mi a teendő? Mi lehet a baj? Az önkormányzat nem szólt volna be a TB-nek, hogy elfogadták a kérvényem, vagy...? Mert tényleg nem tudok itt már semmire sem gondolni. Köszönöm szépen a válaszokat. L/20

2013. febr. 11. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Menjél be szépen személyesen és mondd el mi a helyzet mutasd be a papírodat hogy már fizetik.

Amúgy meg ha csak most kezdték el fizetni akkor még van egy x idő mire átfut a rendszeren a dolog tehát egy ideig még piros marad de a papírral tudod igazolni hogy már fizetik ahogyan mondtad. Menjél be személyesen és mondd el mi a helyzet lehet valamit elkutyultak a papírokkal és még nem lettél zöld a rendszerben.

2013. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni,h mielőtt az önkormányzat fizette volt-e TB-d? Ha nem sajnos arra az időszakra (nem fizetett) is be kell utólag fizetni.
2013. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ez nagyon bonyolult, mert a csekkekre (illetve a hozzá csatolt szövegre) az van írva, hogy 2010 szeptemberétől nem fizetek TB-t és nem is kértem támogatást stb... holott én megszakítás nélkül egészen 2011 június 15.-ig tanulói szerződésben álltam egy nappali tagozatos gimnáziummal, szóval én 2010 szeptemberében még rég gimnáziumi tanuló voltam és rá egy évre júniusában, mint fent említettem hagytam el az intézményt az év végezetével. akkor ki is írtak, a nyáron nem fizettem TB-t, nem volt munkahelyem, se iskolám, s akkor nyáron töltöttem be a 19-et, de szeptemberben már kezdtem az esti gimnáziumban, s egészen egy évig nem fizettem a Tb-t, mert úgy szóltak nekem (most szeptemberben) hogy menjek már be az önkormányzathoz, mert az állam az estiseknek nem állja a TB-t. én erről az egész TB dologról, meg hogy hogy működik a rendszer egy kukkot sem tudtam és most ott tartok, hogy fél millióval vádolnak, amelyet állítólag nem fizettem be, pedig idén szeptembertől állítólag az önkormányzat már állja a Tb-met, de a ma kapott csekkek már 2014-re is kiszámlázták nekem a befizetendő egészségügyi ellátásra szükséges befizetendő összeget.... őrület...
2013. febr. 11. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Mielőbb menj be személyesen a lakóhelyed szerint illetékes Egészségbiztosítási Pénztár (Kormányhivatali Szakigazgatási Szervhez, és nem az OEP-es-ekhez!), vagy a NAV-hoz!!!
2013. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!