Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mononucleosissal lehet kórházb...

Soshelpme kérdése:

Mononucleosissal lehet kórházba kerülni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 18. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, fertőzőosztályra.
2013. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet bizony.
2013. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mennyire gyakori ha beutalnak? Nagyon félek ,mert a dokim azt mondta ilyen ramatyul 2 hónapba egy embert lát Mononucleosissal....
2013. febr. 18. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:

A mononucleosis általában mindenkit megvisel. A leggyakrabban azért kerülnek be, mert nagyon fáj a torkuk, hogy már nyelni sem tudnak. Keveset isznak és a magas láz miatt így hamarabb kiszáradnak. Illetve a májgyulladás is kísérheti, ha nagyon besárgul a beteg ezt jelzi / van akinél csak a szemen látható/, valamint a jobb bordaív alatti fájdalom utal a máj érintettségére.

Ha bőségesen viszel be folyadékot, akkor megúszod , szigorú ágynyugalom, antibiotikumot biztos kaptál.

Később pedig vigyázz, hogy a hasad ne üsd meg / máj, lép tájék/, sokáig érzékeny marad. Ha diák vagy javasolt 3-4 hét felmentés tesiből.

2013. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is kórházban voltam ezzel és a torokgyulladásos téma volt. 1 hétig voltam bent,csak fájdalomcsillapítót meg calcium-tablettát kaptam,szóval nem volt értelme befeküdni.
2013. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!