Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kb. egy éve nem tudom fizetni...

Kb. egy éve nem tudom fizetni a TB-m. Ha beteg vagyok, így nem lát el az orvos?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ugyanúgy ellát.. Más meg fizeti helyetted. Ez Magyarország...
2013. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt rá pénzem hogy fizessem... Bocsánatot kérek. :(
2013. febr. 20. 18:35
 3/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, baleset esetén ellátnak, de az elszámolásnál kiküldik a csekket. Mellesleg ki fizesse be helyetted a költségeidet? De az is lehet, hogy a szociális osztály elintézi. Mindenesetre kérdezd meg az orvosodtól, nehogy akkor legyél bajba, amikor nagy a szükség..
2013. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy eddig álomvilágban éltem, de én erről semmit nem tudok - mármint, oké, hogy van ez a dolog, amit társadalombiztosításnak hívnak és ja, gondoltam azt is, hogy eddig az egyetem fizette, de tavaly lediplomáztam, azóta nincs bejelentett munkám, csak "fekete", azután meg ugye nem jár TB... eddig beteg sem igazán voltam, de most elkapott valami légúti nyavalya és mint aki hosszú mély-altatásból ébred, eszméltem rá, hogy hoppá, amúgy eddig én nem fizettem TB-t röpke egy éven keresztül.

Szóval most vagy visszaadom a diplomámat (mert szégyen, hogy ilyen hülye vagyok és mégis van olyanom), vagy pedig írok valami kérvényt a kormánynak, hogy legyenek már szívesek ezt is megtanítani az iskolapadban - mert a nagybetűs Életre valahogy ott nem készítenek fel.

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 20. 18:53
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, egyszerűen megdöbbentett, hogy ma ilyen tudatlanok diplomáznak. Internet van, olvasni tudsz, mindent megtudhatsz a Net-ről. Az nem érv, hogy az iskolában nem tanították meg a jogszabályokat. A törvény nem tudása nem mentesít a kötelezettségek alól.

Én is magam után fizetem a TB-t, inkább összehúzom magam, de nem élősködöm másokon. Ja, csak utána kellett volna járnod, egyetem után, ha nincs senkid, nincsenek szüleid, hozzátartozóid, akik kifizethetik helyetted a 6600 Ft-ot, kérheted, hogy az állam átmenetileg átvállalja ezt a költséget.

Az orvos egyébként így is ellát, de a kezelési költségeket később levonják a fizetésedből, mint adót. (nem avul el)

2013. febr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Ja, ha fekete munkád van, azért is kapsz fizetést, abból be tudod fizetni a TB-t.
2013. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Jajj, hagyjuk már a drámát, beteg sem voltam egy évig, nem vettem igénybe orvosi szolgáltatást, akkor most mi a probléma? Most meg vagyok fázva, gondoltam el kéne menni orvoshoz és ekkor rájöttem, hogy nem fizettem a TB-t - de azóta jobban vagyok, szóval megint nem fogok mások pénzén orvosi ellátást igénybe venni.

Lehet hogy eddig tudatlan voltam, de most hogy rájöttem, hogy hibát követtem el, szépen utánajárok és rendesen fogom fizetni...


Feketén dolgozom, igen, és nem, sajnos nem is lett volna pénzem rá (még ha tudatosult is volna, hogy fizetnem kell), mivel havi kb.35000.-ből kell sajnos gazdálkodnom (amiből még sokszor a rezsire is alig futja).

Inkább az a szégyen, hogy Magyarországon ezt kell tapasztalni, hogy diplomával sem talál az ember normális munkát...

2013. febr. 21. 13:21
 8/16 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy nem, sajnos már nem élnek a szüleim, csak a nagymamám van.
2013. febr. 21. 13:23
 9/16 anonim ***** válasza:

Tévedésed eloszlatása miatt: a Tb-d adó-jellegű járadék, akkor is kötelező megfizetni, ha soha nem veszed igénybe a szolgáltatást.

Ja és én is diplomás munkanélküli vagyok, de én már 30 évet dolgoztam előtte a szakmámban.

Sajnos, ma ilyen világban élünk.

2013. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"akkor most mi a probléma? "


Tulajdonképpen annyi a probléma, hogy az okosok kitaláltak egy olyan intézményt, amit közteherviselésnek neveztek el. Azt jelenti, hogy MINDENKI kiveszi a részét a terhek viseléséből.


Ku.rvajól hangzik, hogy nem is voltál beteg stb stb, de ha mondjuk 1x megműtenek, bekerül 1,5 millió forintba, neked sem mondják meg, hogy eddig csk 560 ezret fizettél be, így a fennmaradó 700 ezret leszel szíves befizetni. Hanem a KÖZ összedobja neked.

Innentől kezdve olcsó duma ez a nem voltam beteg szöveg.


Jah, és igen le lettem pontozva, és most is le leszek, de őszintén leszarom. A véleményem akkor is az, hogy aki nem fizet nem kellene ellátni, hacsaknem fél lábbal már a sírban van. Szánalmas okádék ország, hogy mindenki lop-csal, de veri a nyálát ahogy teszed te is.

És az aktív korúak fele tartja el a maradék 7,5 millió embert.......


Feketéztél csezdmeg, és nem volt 6 rongyod TB-re?

2013. febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!